Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE 2018    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    34.29        1:12.59   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg    34.73        1:13.50   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg    37.23        1:19.02   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim    38.26        1:19.13   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim    38.83        1:21.50   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim    38.85        1:29.15   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap    47.77        1:55.64   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            DNS   
Linnea Skoglund  2007  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    34.19        1:12.38   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg    35.02        1:14.04   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg    37.38        1:18.72   
Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    40.52        1:27.74   
Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg    44.63        1:30.02   
Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    44.46        1:32.82   
Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    45.28        1:35.05   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    33.83        1:13.30   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    35.33        1:14.57   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap    35.61        1:16.33   
Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap    37.13        1:18.14   
Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    38.11        1:19.16   
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg    39.66        1:19.44   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    39.86        1:21.84   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    39.44        1:26.01   
Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap    42.16        1:40.92   
10  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    43.32        11:31.16   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    31.12        1:04.70   
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    31.95        1:07.39   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    33.11        1:09.27   
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    33.86        1:12.60   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    36.71        1:15.84   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    37.53        1:16.54   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap    39.20        1:23.47   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    31.69        1:05.25   
Emilia Esborn  2003  Simklubben Elfsborg    33.28        1:09.99   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    33.56        1:13.69   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    35.49        1:15.69   
Louice Lundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    37.09        1:19.55   
Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås    44.49        1:38.89   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap    37.94        1:20.50   
Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim    39.97        1:26.25   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås    42.43        1:29.40   
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap    43.33        1:36.39   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg    42.56        1:36.42   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg    45.76        1:37.10   
Malte Öhlen  2007  Varberg Sim    45.23        1:40.95   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap    47.89        1:42.66   
Vincent Jönsson  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.14        1:43.69   
Emil Bjärsholm  2007  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg    36.08        1:16.67   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg    37.20        1:20.28   
Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    41.04        1:26.96   
Noah Berg  2006  Varberg Sim    43.05        1:31.89   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap    33.63        1:11.89   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    36.35        1:17.78   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    36.37        1:19.16   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    31.88        1:08.79   
Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap    34.18        1:10.79   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    27.58        58.11   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap    29.02        1:01.57   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap    30.67        1:04.71   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap    31.40        1:05.36   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    31.45        1:06.57   
Maximilian Nyholm-Flatow  2003  Simklubben Elfsborg    33.67        1:13.21   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Belle Örn  2011  Åsundens Simsällskap            36.73   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Flyckt  2010  Simklubben Elfsborg            20.74   
Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg            20.89   
Angelika Borg  2010  Simklubben Alingsås            24.28   
Ella Olsvik  2010  Simklubben Elfsborg            24.38   
Tove Emlind  2010  Simklubben Alingsås            34.66   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Kylen  2009  Simklubben Alingsås            17.36   
Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            17.45   
Ebba Johansson  2009  Varberg Sim            20.14   
Lisen Nageus  2009  Simklubben Elfsborg            22.10   
Alva Järrenfors  2009  Simklubben Elfsborg            22.83   
Felicia Hoff  2009  Simklubben Elfsborg            23.11   
Alva Josefsson  2009  Anderstorps Simsällskap            24.39   
Ida Berlin  2009  Simklubben Alingsås            25.06   
Selma Hou Vasiliagou  2009  Simklubben Elfsborg            26.89   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            16.16   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            18.04   
Maj Norrlander  2008  Åsundens Simsällskap            18.06   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            18.14   
Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            19.46   
Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            19.47   
Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            19.49   
Edith Skogh  2008  Simklubben Elfsborg            19.68   
Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            20.00   
10  Tindra Lidbäck  2008  Varberg Sim            20.38   
11  Magdalena Ödman  2008  Simklubben Elfsborg            20.74   
12  Nathalie Ceveryd  2008  Varberg Sim            21.05   
13  Livia Axelsson  2008  Varberg Sim            21.14   
14  Indra Norman  2008  Simklubben Götene            21.20   
15  Vendela Orreving  2008  Simklubben Elfsborg            22.30   
16  Elvira Jönsson  2008  Varberg Sim            25.32   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theo Söderqvist  2010  Simklubben Elfsborg            19.77   
August Andersson  2010  Varberg Sim            24.29   
Liam Krüger  2010  Åsundens Simsällskap            29.56   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Johansson  2009  Simklubben Elfsborg            19.22   
Joel Bjärsholm  2009  Anderstorps Simsällskap            22.01   
Liam Larsson Andersson  2009  Simklubben Elfsborg            23.17   
Hjalmar Hörnquist  2009  Anderstorps Simsällskap            24.79   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            16.11   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            16.82   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            17.39   
Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            17.53   
Victor Svahn  2008  Varberg Sim            20.51   
Hugo Bolsing  2008  Åsundens Simsällskap            25.59   
Fritz Theander  2008  Varberg Sim            DNS   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            37.95   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            38.43   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            41.73   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            41.73   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            43.62   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            37.07   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            37.76   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            45.71   
Melva Eriksson  2006  Varberg Sim            46.96   
Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            51.15   
Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            52.17   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            37.17   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            39.59   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            40.57   
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            42.15   
Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            42.81   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            46.47   
Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            49.15   
Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            54.29   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            33.44   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            34.91   
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg            37.94   
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            39.08   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            40.88   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap            34.17   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            34.71   
Emilia Esborn  2003  Simklubben Elfsborg            34.99   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            42.02   
Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            56.45   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            44.02   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            51.35   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            55.91   
Emil Bjärsholm  2007  Anderstorps Simsällskap            56.02   
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap            56.46   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            56.58   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg            59.76   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            39.53   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            38.92   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            42.11   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            44.31   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg            33.03   
Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap            36.96   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            28.97   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            31.83   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            31.97   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            33.51   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            35.97   
Maximilian Nyholm-Flatow  2003  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Flyckt  2010  Simklubben Elfsborg            25.09   
Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg            26.48   
Angelika Borg  2010  Simklubben Alingsås            28.21   
Ella Olsvik  2010  Simklubben Elfsborg            31.15   
Tove Emlind  2010  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            21.70   
Ronja Kylen  2009  Simklubben Alingsås            22.11   
Lisen Nageus  2009  Simklubben Elfsborg            25.75   
Ebba Johansson  2009  Varberg Sim            26.82   
Alva Josefsson  2009  Anderstorps Simsällskap            26.95   
Alva Järrenfors  2009  Simklubben Elfsborg            28.06   
Selma Hou Vasiliagou  2009  Simklubben Elfsborg            28.57   
Ida Berlin  2009  Simklubben Alingsås            28.78   
Felicia Hoff  2009  Simklubben Elfsborg            28.89   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            18.63   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            21.85   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            22.03   
Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            22.46   
Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            23.52   
Magdalena Ödman  2008  Simklubben Elfsborg            23.87   
Livia Axelsson  2008  Varberg Sim            23.90   
Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            24.15   
Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            24.73   
10  Indra Norman  2008  Simklubben Götene            25.14   
11  Nathalie Ceveryd  2008  Varberg Sim            26.56   
12  Edith Skogh  2008  Simklubben Elfsborg            26.98   
13  Elvira Jönsson  2008  Varberg Sim            2:25.95   
14  Tindra Lidbäck  2008  Varberg Sim            2:26.14   
Vendela Orreving  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theo Söderqvist  2010  Simklubben Elfsborg            22.49   
August Andersson  2010  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Johansson  2009  Simklubben Elfsborg            24.22   
Hjalmar Hörnquist  2009  Anderstorps Simsällskap            30.33   
Joel Bjärsholm  2009  Anderstorps Simsällskap            30.78   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            20.73   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            20.85   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            20.98   
Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            22.52   
Victor Svahn  2008  Varberg Sim            23.87   
Hugo Bolsing  2008  Åsundens Simsällskap            32.77   
Fritz Theander  2008  Varberg Sim            DNS   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            38.24   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            40.17   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            41.77   
Linnea Skoglund  2007  Åsundens Simsällskap            43.03   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            43.09   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            45.79   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            50.01   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap            1:07.33   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            37.86   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            38.65   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            43.58   
Linn Maltesson  2006  Simklubben Elfsborg            45.05   
Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            49.65   
Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim            52.15   
Lina Uddén  2006  Varberg Sim            57.57   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            37.57   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            39.64   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            40.24   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            41.85   
Tove Johansson  2005  Åsundens Simsällskap            42.01   
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            42.32   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            42.49   
Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            46.16   
Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            52.41   
10  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            54.22   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            37.33   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            38.17   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            38.76   
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            41.37   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            42.13   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.03   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap            33.80   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            38.23   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            40.31   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            40.42   
Louice Lundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            40.57   
Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            51.03   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            42.43   
Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            46.80   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            49.73   
Malte Öhlen  2007  Varberg Sim            53.90   
Vincent Jönsson  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            55.03   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Emil Bjärsholm  2007  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            41.30   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            41.47   
Noah Berg  2006  Varberg Sim            45.77   
Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim            45.84   
Max Höglund  2006  Åsundens Simsällskap            48.29   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            39.19   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            41.19   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            41.97   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            29.99   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            32.74   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            34.78   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            35.69   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            37.52   
Maximilian Nyholm-Flatow  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simklubben Elfsborg Hajarna  2006  Simklubben Elfsborg            2:48.20   
  Nellie Siversjö  2006      39.31        39.31   
  Emma Böhrén  2008      59.41        1:38.72   
  Alma Strömberg  2007      37.65        2:16.37   
  Ella Flyckt  2007      31.83        2:48.20   
                     
Simklubben Elfsborg Krabborna  2006  Simklubben Elfsborg            3:08.77   
  Linn Maltesson  2006      45.03        45.03   
  Edith Skogh  2008      55.36        1:40.39   
  Edith Fredriksson  2007      40.54        2:20.93   
  Leia Griphem  2008      47.84        3:08.77   
                     
Simklubben Elfsborg Valarna  2006  Simklubben Elfsborg            3:19.63   
  Magdalena Ödman  2008      53.28        53.28   
  Tilda Flyckt  2010      58.51        1:51.79   
  Emmy Fjeld  2006      35.94        2:27.73   
  Vendela Orreving  2008      51.90        3:19.63   
                     
Varbergs Tjejer Grön  2006  Varberg Sim            3:20.59   
  Melva Eriksson  2006                 
  Agnes Bengtsson  2006      1:41.71        1:41.71   
  Lovisa Lidén  2006      51.59        2:33.30   
  Tindra Lidbäck  2008      47.29        3:20.59   
                     
Varbergs Tjejer Blå  2006  Varberg Sim            3:33.45   
  Ebba Johansson  2009      57.60        57.60   
  Livia Axelsson  2008      53.27        1:50.87   
  Nova Niemi  2007      42.74        2:33.61   
  Elvira Jönsson  2008      59.84        3:33.45   
                     
Simklubben Elfsborg Sjögräs  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
  Ella Olsvik  2010                 
  Felicia Hoff  2009                 
  Gabriella Jonsson  2008                 
  Alma Strömberg  2007              DNS   
                     
Simklubben Elfsborg Kräftorna  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
  Olivia Järrenfors  2006      48.42        48.42   
                     
Varbergs Tjejer Gul  2006  Varberg Sim            DSQ   
  Nathalie Ceveryd  2008      55.96        55.96   
                     
                     
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simklubben Elfsborg  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
  Elias Klebom  2007      52.88        52.88   
                     
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Freedom Squad  2001  Falköpings Simsällskap            2:20.78   
  Francesca Clark  2001      33.80        33.80   
  Filippa Lind  2004      40.58        1:14.38   
  Julia Jonsson  2004      33.63        1:48.01   
  Josefine Stensson  2003      32.77        2:20.78   
                     
Simklubben Elfsborg  1998  Simklubben Elfsborg            2:29.93   
  Sarah Nilsson  2003      40.95        40.95   
  Nirvana Cavka  2004      40.52        1:21.47   
  Agnes Wahlberg  2004      38.14        1:59.61   
  Emilia Esborn  2003      30.32        2:29.93   
                     
Åss Tjejer 1  2005  Åsundens Simsällskap            2:56.93   
  Emma Bolsing  2005      51.28        51.28   
  Rebecka Söderberg  2004      43.88        1:35.16   
  Tove Johansson  2005      42.91        2:18.07   
  Natalie Krüger  2006      38.86        2:56.93   
                     
SK Götene  2005  Simklubben Götene            2:58.57   
  Ebba Öjersson  2008      48.46        48.46   
  Indra Norman  2008      56.52        1:44.98   
  Tove Öjersson  2005      41.92        2:26.90   
  Lisa Andersson  2005      31.67        2:58.57   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Åss Killar 1  2000  Åsundens Simsällskap            2:13.14   
  Elias Saarela  2002      34.19        34.19   
  Kristoffer Grönhaug  2002      39.48        1:13.67   
  Sebastian Jönsson  2003      32.48        1:46.15   
  Dennis Hansson  2000      26.99        2:13.14   
                     
Simklubben Elfsborg  1997  Simklubben Elfsborg            2:36.71   
  Christoffer Good  2004      37.02        37.02   
  David Johansson  2005      46.15        1:23.17   
  Maximilian Nyholm-Flatow  2003      39.01        2:02.18   
  Filip Hoff  2005      34.53        2:36.71   
                     
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            45.58   
Linnea Skoglund  2007  Åsundens Simsällskap            46.96   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            47.96   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            48.26   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            48.83   
Zelma Olsvik  2007  Simklubben Elfsborg            54.40   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            44.18   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            48.41   
Linn Maltesson  2006  Simklubben Elfsborg            52.19   
Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim            52.33   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Lina Uddén  2006  Varberg Sim            DSQ   
Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            41.54   
Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            42.84   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            44.29   
Tove Johansson  2005  Åsundens Simsällskap            45.37   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            46.39   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            46.43   
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            47.52   
Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            48.46   
Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            59.65   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg            40.81   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            41.02   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            41.05   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            42.83   
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            44.38   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            48.11   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            DNS   
Judi Abdelkareem  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Esborn  2003  Simklubben Elfsborg            37.82   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap            38.25   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            43.04   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            43.83   
Louice Lundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            47.39   
Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            55.60   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Hombessa  2007  Åsundens Simsällskap            47.51   
Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            50.39   
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap            52.84   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            54.40   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg            59.03   
Malte Öhlen  2007  Varberg Sim            DNS   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Vincent Jönsson  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            45.65   
Noah Berg  2006  Varberg Sim            55.00   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            39.06   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            43.55   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            46.59   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            48.78   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap            38.75   
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg            40.77   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            36.88   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            38.51   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            38.81   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            39.65   
Maximilian Nyholm-Flatow  2003  Simklubben Elfsborg            40.79   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            41.28   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Penny Norrlander  2010  Åsundens Simsällskap            26.87   
Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg            26.99   
Tilda Flyckt  2010  Simklubben Elfsborg            27.62   
Ella Olsvik  2010  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Hoff  2009  Simklubben Elfsborg            23.40   
Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            24.57   
Ronja Kylen  2009  Simklubben Alingsås            25.93   
Ebba Johansson  2009  Varberg Sim            26.09   
Selma Hou Vasiliagou  2009  Simklubben Elfsborg            27.13   
Alva Järrenfors  2009  Simklubben Elfsborg            30.09   
Alva Josefsson  2009  Anderstorps Simsällskap            30.23   
Ida Berlin  2009  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            23.04   
Edith Skogh  2008  Simklubben Elfsborg            24.90   
Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            25.44   
Maj Norrlander  2008  Åsundens Simsällskap            25.67   
Indra Norman  2008  Simklubben Götene            26.61   
Vendela Orreving  2008  Simklubben Elfsborg            27.00   
Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            27.27   
Elvira Jönsson  2008  Varberg Sim            27.32   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            27.54   
10  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            27.98   
11  Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            29.72   
Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Livia Axelsson  2008  Varberg Sim            DSQ   
Magdalena Ödman  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Nathalie Ceveryd  2008  Varberg Sim            DSQ   
Tindra Lidbäck  2008  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Andersson  2010  Varberg Sim            26.15   
Isac Sundèn Falander  2010  Simklubben Elfsborg            29.35   
Theo Söderqvist  2010  Simklubben Elfsborg            30.36   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hjalmar Hörnquist  2009  Anderstorps Simsällskap            31.18   
Joel Bjärsholm  2009  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Liam Larsson Andersson  2009  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            23.30   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            23.30   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            23.88   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            24.88   
Hugo Bolsing  2008  Åsundens Simsällskap            33.34   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            32.88   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            33.57   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            33.93   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            36.83   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            37.04   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            37.96   
Zelma Olsvik  2007  Simklubben Elfsborg            41.04   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            41.62   
Linnea Skoglund  2007  Åsundens Simsällskap            43.64   
10  Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap            52.38   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            32.96   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            33.47   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            36.91   
Melva Eriksson  2006  Varberg Sim            38.84   
Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            39.92   
Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            40.20   
Linn Maltesson  2006  Simklubben Elfsborg            41.46   
Lina Uddén  2006  Varberg Sim            47.27   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            32.14   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            33.45   
Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            33.89   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            34.26   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            34.63   
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            35.20   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            36.39   
Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            39.50   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg            30.21  TLB 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            30.21  TLB 
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            33.60   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            33.71   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            33.99   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            35.84   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            36.90   
Judi Abdelkareem  2004  Simklubben Elfsborg            38.49   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap            31.35   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            32.89   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            33.15   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            33.98   
Louice Lundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            36.37   
Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            43.85   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Hombessa  2007  Åsundens Simsällskap            34.67   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            37.42   
Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            38.54   
Emil Bjärsholm  2007  Anderstorps Simsällskap            39.90   
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap            41.08   
Malte Öhlen  2007  Varberg Sim            42.31   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            42.53   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.77   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg            44.84   
10  Vincent Jönsson  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            47.88   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            34.99   
Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim            38.92   
Noah Berg  2006  Varberg Sim            41.72   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            32.03   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            35.04   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            35.45   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap            30.91   
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg            31.16   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            26.34   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            26.56   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            29.32   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            29.35   
Maximilian Nyholm-Flatow  2003  Simklubben Elfsborg            30.35   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            31.12   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Flyckt  2010  Simklubben Elfsborg    55.25        1:51.66   
Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg    1:05.57        2:08.86   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg    47.64        1:41.25   
Ronja Kylen  2009  Simklubben Alingsås    48.82        1:44.25   
Ebba Johansson  2009  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg    43.03        1:33.61   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene    49.74        1:47.53   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg    50.19        1:53.54   
Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap    53.96        1:54.05   
Indra Norman  2008  Simklubben Götene    56.39        1:54.50   
Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            DNS   
Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            DNS   
Livia Axelsson  2008  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    37.32        1:21.47   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg    39.06        1:24.73   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim    43.74        1:31.42   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg    44.45        1:34.39   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            DNS   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg    39.70        1:25.47   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg    45.20        1:31.11   
Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    48.44        1:40.39   
Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    51.35        1:44.78   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim            DSQ   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    40.27        1:26.87   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    40.95        1:27.50   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap    40.99        1:28.03   
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg    42.42        1:29.80   
Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    43.95        1:30.17   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    40.98        1:30.92   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    43.30        1:31.76   
Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap    48.33        1:36.18   
Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    53.88        1:45.10   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Tove Johansson  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    35.81        1:16.32   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    36.76        1:19.68   
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    39.94        1:22.37   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    42.02        1:24.91   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.84        1:30.09   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            DNS   
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    35.74        1:15.67   
Emilia Esborn  2003  Simklubben Elfsborg    37.01        1:19.58   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    43.89        1:29.27   
Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            DSQ   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Johansson  2009  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    45.12        1:35.34   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg    57.37        1:42.51   
Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås    55.59        1:47.36   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap    43.55        1:35.19   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås    49.93        1:44.66   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap    50.70        1:47.98   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg    55.62        1:52.48   
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap    55.78        1:52.69   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap    37.61        1:19.20   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    43.06        1:28.66   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg    42.27        1:30.47   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    37.11        1:19.58   
Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap    37.62        1:22.17   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    30.88        1:07.71   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap    32.95        1:11.24   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap    34.23        1:14.12   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    37.77        1:19.70   
Maximilian Nyholm-Flatow  2003  Simklubben Elfsborg    39.67        1:24.79   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simklubben Elfsborg Kräftorna  2006  Simklubben Elfsborg            2:34.00   
  Olivia Järrenfors  2006      41.94        41.94   
  Enna Karanovic  2006      37.02        1:18.96   
  Clara Hansson  2009      39.81        1:58.77   
  Ellen Johansson  2008      35.23        2:34.00   
                     
Varbergs Tjejer Gul  2006  Varberg Sim            2:34.63   
  Hilda Andersson  2007      35.21        35.21   
  Tindra Leijon  2008      47.96        1:23.17   
  Nova Niemi  2007      36.25        1:59.42   
  Stella Geigel  2007      35.21        2:34.63   
                     
Simklubben Elfsborg Hajarna  2006  Simklubben Elfsborg            2:35.55   
  Nellie Siversjö  2006      33.78        33.78   
  Vera Strömberg  2010      47.25        1:21.03   
  Emma Böhrén  2008      43.16        2:04.19   
  Ella Flyckt  2007      31.36        2:35.55   
                     
Varbergs Tjejer Grön  2006  Varberg Sim            2:53.65   
  Melva Eriksson  2006      39.88        39.88   
  Lovisa Lidén  2006      40.38        1:20.26   
  Agnes Bengtsson  2006      42.73        2:02.99   
  Livia Axelsson  2008      50.66        2:53.65   
                     
Simklubben Elfsborg Valarna  2006  Simklubben Elfsborg            3:02.10   
  Emmy Fjeld  2006      33.35        33.35   
  Tilda Flyckt  2010      47.00        1:20.35   
  Magdalena Ödman  2008      49.01        2:09.36   
  Vendela Orreving  2008      52.74        3:02.10   
                     
Simklubben Elfsborg Krabborna  2006  Simklubben Elfsborg            3:05.56   
  Linn Maltesson  2006      42.19        42.19   
  Edith Skogh  2008      50.38        1:32.57   
  Edith Fredriksson  2007      36.23        2:08.80   
  Selma Hou Vasiliagou  2009      56.76        3:05.56   
                     
Simklubben Elfsborg Sjögräs  2008  Simklubben Elfsborg            3:13.62   
  Ella Olsvik  2010      58.70        58.70   
  Felicia Hoff  2009      55.16        1:53.86   
  Gabriella Jonsson  2008      46.10        2:39.96   
  Alma Strömberg  2007      33.66        3:13.62   
                     
Varbergs Tjejer Blå  2006  Varberg Sim            3:22.86   
  Ebba Johansson  2009      46.57        46.57   
  Lina Uddén  2006      47.77        1:34.34   
  Elvira Jönsson  2008      1:02.37        2:36.71   
  Nathalie Ceveryd  2008      46.15        3:22.86   
                     
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Varbergs Killar  2006  Varberg Sim            2:35.38   
  Axel Lambertsson  2008      35.99        35.99   
  Lukas Hedberg  2007              15.17   
  Alvin Gesterling  2006      1:39.34        1:54.51   
  Noah Berg  2006      40.87        2:35.38   
                     
Simklubben Elfsborg  2009  Simklubben Elfsborg            2:41.68   
  Philip Hansson  2007      42.52        42.52   
  Eric Thörngren  2006      33.28        1:15.80   
  Oscar Sabo  2008      39.41        1:55.21   
  Joel Johansson  2009      46.47        2:41.68   
                     
                     
 
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Freedom Squad  2001  Falköpings Simsällskap            2:07.67   
  Francesca Clark  2001      30.90        30.90   
  Filippa Lind  2004      33.25        1:04.15   
  Josefine Stensson  2003      33.01        1:37.16   
  Julia Jonsson  2004      30.51        2:07.67   
                     
Simklubben Elfsborg  2001  Simklubben Elfsborg            2:16.87   
  Ebba Skoog  2004      30.08        30.08   
  Emelie Johansson  2005      34.77        1:04.85   
  Judi Abdelkareem  2004      38.64        1:43.49   
  Elly Sjöberg  2005      33.38        2:16.87   
                     
Åss Tjejer 1  2005  Åsundens Simsällskap            2:35.35   
  Rebecka Söderberg  2004      36.27        36.27   
  Emma Bolsing  2005      40.59        1:16.86   
  Natalie Krüger  2006      40.37        1:57.23   
  Tove Johansson  2005      38.12        2:35.35   
                     
SK Götene  2005  Simklubben Götene            2:48.13   
  Ebba Öjersson  2008      46.26        46.26   
  Tove Öjersson  2005      37.36        1:23.62   
  Indra Norman  2008      50.91        2:14.53   
  Lisa Andersson  2005      33.60        2:48.13   
                     
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Åss Killar 1  2000  Åsundens Simsällskap            1:57.18   
  Sebastian Jönsson  2003      29.52        29.52   
  Kristoffer Grönhaug  2002      31.91        1:01.43   
  Elias Saarela  2002      29.42        1:30.85   
  Dennis Hansson  2000      26.33        1:57.18   
                     
Simklubben Elfsborg  1994  Simklubben Elfsborg            2:12.59   
  Christoffer Good  2004      30.72        30.72   
  Alvar Ejdesjö  2005      37.14        1:07.86   
  Maximilian Nyholm-Flatow  2003      29.82        1:37.68   
  Filip Hoff  2005      34.91        2:12.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Åsundens Simsällskap  Utskriftstid  12:35