Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  02 oktober 2016   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  17:36   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            1:12.66   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            1:14.07   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            1:16.28   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            1:19.38   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            1:19.40   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            1:19.61   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            1:21.52   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            1:22.19   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            1:22.84   
10  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            1:23.76   
11  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            1:24.47   
12  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            1:24.65   
13  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            1:24.66   
14  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            1:27.08   
15  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            1:27.79   
16  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            1:28.21   
17  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            1:30.15   
18  Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            1:30.57   
19  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            1:34.57   
20  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            1:37.28   
21  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            1:37.78   
Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            1:07.79   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            1:10.59   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            1:13.03   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            1:13.43   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            1:15.98   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            1:16.36   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            1:16.49   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            1:17.40   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            1:18.42   
10  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            1:22.82   
11  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            1:24.38   
12  Sofia Siwersjö  2004  Simklubben Elfsborg            1:26.07   
13  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            1:27.82   
14  Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap            1:28.44   
15  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            1:30.98   
16  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            1:34.76   
17  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            1:38.58   
Andrea Bozic  2004  Skövde Simsällskap            DNS   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            DNS   
Nellie Thell  2004  Skövde Simsällskap            DNS   
Marta Eva Malnar  2004  Åsundens Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            1:07.34   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            1:11.72   
Linnea Johansson  2003  Skövde Simsällskap            1:13.85   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            1:15.12   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            1:15.31   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            1:15.89   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            1:15.98   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            1:16.35   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            1:16.42   
10  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            1:18.65   
11  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            1:22.97   
12  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            1:23.32   
13  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            1:23.63   
14  Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap            1:24.25   
15  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            1:25.24   
16  Lovisa Stenström  2003  Strömstads Simförening            1:29.63   
17  Ellen Nyqvist  2003  Skövde Simsällskap            1:39.54   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            1:04.77   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            1:11.10   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            1:13.04   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            1:03.50   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            1:06.53   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            1:06.92   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:08.95   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            1:10.75   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            1:11.56   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            1:20.63   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            1:21.99   
Erik Wireklev  2005  Svenljunga Simklubb            1:24.46   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            1:27.48   
Love Näs  2005  Simklubben S 02            1:28.68   
Anes Koljic  2005  Simklubben S 02            1:29.78   
Rasmus Selmosson  2005  Skövde Simsällskap            1:33.89   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            1:33.92   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            1:44.89   
10  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            1:48.07   
Hannes Strömberg  2005  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjøvik Svømmeklubb            1:10.53   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            1:12.96   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            1:13.72   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            1:14.48   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            1:19.38   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            1:19.97   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            1:26.26   
David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02            1:34.20   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            1:06.01   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            1:09.55   
John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02            1:10.02   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            1:10.76   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            1:15.32   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            1:16.38   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            1:18.18   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            1:27.98   
Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap            1:30.63   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            1:06.20   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            1:06.94   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            1:14.93   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            1:16.44   
Ludvig Carlbom  2002  Åsundens Simsällskap            1:18.85   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            1:02.00   
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsällskap            1:22.48   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            31.43   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            17.71   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            19.36   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            20.20   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            23.16   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            17.79   
Elsa Clark  2007  Åsundens Simsällskap            21.17   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            21.66   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            21.68   
Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            22.01   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            22.03   
Elvira Abrahamsson  2007  Simklubben Elfsborg            22.43   
Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            22.78   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Elsa Jelvestam Petersson  2007  Simklubben S 02            DSQ   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            16.00   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            16.50   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            17.36   
Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            17.46   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            17.53   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            17.53   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            17.82   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            18.08   
Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            18.42   
10  Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            18.69   
11  Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            19.07   
12  Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            19.17   
13  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            19.67   
14  Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            19.76   
15  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            19.93   
16  Lova Samuelsson  2006  Falköpings Simsällskap            20.05   
17  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            20.08   
18  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            21.09   
19  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            21.43   
20  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            21.53   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Clark  2009  Åsundens Simsällskap            25.62   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            21.97   
Isak Andrén  2008  Simklubben Alingsås            25.13   
Alexander Loveryd  2008  Simklubben Alingsås            29.60   
Erik Figura  2008  Åsundens Simsällskap            31.53   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            19.72   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            21.82   
Noah Hombessa  2007  Åsundens Simsällskap            23.80   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            16.14   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            16.51   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingsås            17.11   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingsås            17.62   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            17.78   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            18.81   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            19.31   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            19.94   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            20.02   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            37.15   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            37.41   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            39.54   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            41.08   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            41.68   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            43.86   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            45.10   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            45.24   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            47.16   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            47.16   
11  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            49.15   
12  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            51.09   
Ella Lindman  2005  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingsås            DSQ   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            35.61   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            37.20   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            37.41   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            39.02   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            40.88   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            42.16   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            44.34   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            44.87   
Sofia Siwersjö  2004  Simklubben Elfsborg            48.39   
10  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            49.35   
11  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            52.20   
12  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            52.67   
Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            36.08   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            38.23   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            39.02   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            39.27   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            41.30   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            43.12   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            46.04   
Linnea Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            34.07   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            34.71   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            37.76   
Isabel Haugland  2002  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            31.80   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            32.72   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            34.82   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            35.75   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            36.59   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            37.61   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            38.09   
Wilma Haugland  2000  Strömstads Simförening            41.92   
Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            43.04   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            42.18   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            44.56   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            45.75   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjøvik Svømmeklubb            36.68   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            38.58   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            36.60   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            39.68   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            48.00   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            34.51   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            36.51   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            38.98   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            44.30   
Ludvig Carlbom  2002  Åsundens Simsällskap            45.82   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            40.47   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            23.18   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            23.41   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            23.45   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            26.67   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            22.74   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            23.88   
Elsa Jelvestam Petersson  2007  Simklubben S 02            24.18   
Elvira Abrahamsson  2007  Simklubben Elfsborg            26.13   
Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            26.17   
Elsa Clark  2007  Åsundens Simsällskap            26.19   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            27.04   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            27.34   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            29.79   
10  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            30.73   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            18.82   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            20.04   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            20.76   
Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            20.80   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            21.04   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            21.44   
Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            21.72   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            22.13   
Lova Samuelsson  2006  Falköpings Simsällskap            22.25   
10  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            22.28   
11  Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            22.39   
12  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            22.40   
13  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            22.83   
14  Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            23.23   
15  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            23.48   
16  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            24.01   
17  Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            24.28   
18  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            25.23   
19  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            25.79   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Clark  2009  Åsundens Simsällskap            34.39   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            24.46   
Isak Andrén  2008  Simklubben Alingsås            29.50   
Alexander Loveryd  2008  Simklubben Alingsås            30.15   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            24.57   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            26.81   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            20.92   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            22.47   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            23.05   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingsås            23.69   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            24.10   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            24.68   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            24.78   
Marko Vito Gabriel  2006  Åsundens Simsällskap            25.35   
Carl Sandborg  2006  Falköpings Simsällskap            27.23   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            36.69   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            37.75   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            40.45   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            41.63   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            43.14   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            43.82   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            43.85   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            44.34   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            45.69   
10  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            46.17   
11  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            46.33   
12  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingsås            47.16   
13  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            47.73   
14  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            48.66   
15  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            49.49   
16  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            52.41   
17  Ella Lindman  2005  Anderstorps Simsällskap            56.13   
Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            DSQ   
Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            38.24   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            38.28   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            38.38   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            38.82   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            39.49   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            41.62   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            43.55   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            43.88   
Sofia Siwersjö  2004  Simklubben Elfsborg            44.81   
10  Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap            45.93   
11  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            46.01   
12  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            46.23   
13  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            47.14   
14  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            47.16   
15  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap            49.75   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            37.35   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            37.50   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            39.01   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            39.48   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            41.73   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            41.76   
Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            42.00   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            42.21   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            43.69   
10  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            45.65   
11  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            45.73   
12  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            46.65   
13  Lovisa Stenström  2003  Strömstads Simförening            50.65   
14  Ellen Nyqvist  2003  Skövde Simsällskap            54.19   
Linnea Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            36.54   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            36.84   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            37.76   
Isabel Haugland  2002  Strömstads Simförening            43.30   
Anna Rettig  2002  Skövde Simsällskap            48.75   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            33.15   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            35.30   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            39.54   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            40.58   
Linnea Lundqvist  2000  Strömstads Simförening            43.31   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            43.33   
Wilma Haugland  2000  Strömstads Simförening            45.17   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            45.43   
Amanda Stenström  2001  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            42.35   
Anes Koljic  2005  Simklubben S 02            46.25   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            47.62   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            47.69   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            49.38   
Erik Wireklev  2005  Svenljunga Simklubb            50.60   
Rasmus Selmosson  2005  Skövde Simsällskap            56.72   
Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            58.59   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            1:00.99   
10  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap            1:06.30   
Love Näs  2005  Simklubben S 02            DSQ   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjøvik Svømmeklubb            36.27   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            39.65   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            40.92   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            41.95   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            42.35   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            45.25   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            47.57   
David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02            49.42   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            49.76   
10  Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            50.80   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            35.99   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            37.78   
John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02            38.57   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            39.24   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            40.84   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            41.73   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            42.43   
Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap            46.04   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            34.66   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            37.47   
Ludvig Carlbom  2002  Åsundens Simsällskap            44.14   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            44.76   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Simonsson  2001  Strömstads Simförening            45.04   
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsällskap            49.65   
                     
 
Gren 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
S02 Damer [2004] Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:30.99   
S02 Damer [2004] Lag2  2004  Simklubben S 02            2:35.99   
Elfsborg Damer Vit  2006  Simklubben Elfsborg            2:40.53   
Elfsborg Damer Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:45.19   
Elfsborg Damer Svart  2006  Simklubben Elfsborg            2:50.07   
Skövde SS Damer [2005]  2005  Skövde Simsällskap            2:54.09   
S02 Damer [2004] Lag3  2004  Simklubben S 02            3:02.69   
Anderstorp Damer [2004]  2004  Anderstorps Simsällskap            3:13.42   
SK Alingså Damer [2004]  2004  Simklubben Alingsås            3:15.31   
Falköping Damer  2005  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
S02 Herrar [2004] Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:44.68   
Mariestad Herrar [2004]  2004  Mariestads Simsällskap            3:30.90   
Elfsborg Herrar Gul  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Elfsborg Herrar Svart  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mariestad Damer [2001]  2001  Mariestads Simsällskap            2:18.71   
Falköping Damer Lag 1  1917  Falköpings Simsällskap            2:25.86   
Åss Damer Äldre  2002  Åsundens Simsällskap            2:42.58   
Skövde SS Damer  2003  Skövde Simsällskap            2:44.42   
SK Götene Damer  1917  Simklubben Götene            2:59.98   
Falköping Damer Lag 2  2001  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Mariestad Damer 2 [2003]  2003  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
S02 Herrar Lag 1  1917  Simklubben S 02            2:28.43   
Åss Herrar  2002  Åsundens Simsällskap            2:35.62   
Skövde SS Herrar 2003  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            20.80   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            21.46   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            29.01   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            19.52   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            25.35   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            29.42   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            17.96   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            18.75   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            19.17   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            19.57   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            19.70   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            20.20   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            20.27   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            21.82   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            22.76   
10  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            23.57   
11  Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            24.50   
12  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            25.75   
Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            24.60   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            18.49   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            19.78   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingsås            22.46   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingsås            22.51   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            23.48   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            28.07   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            42.96   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            45.91   
Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            46.04   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            46.52   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            46.62   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            48.06   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            48.82   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            49.08   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            50.29   
10  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            51.48   
11  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            51.63   
12  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            52.72   
13  Meya Hansson  2005  Simklubben Alingsås            52.75   
14  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            52.91   
15  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            53.80   
16  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            54.49   
17  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            54.54   
18  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingsås            54.94   
19  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            56.14   
20  Jenny Kulneff  2005  Svenljunga Simklubb            57.60   
21  Paulina Hultberg  2005  Simklubben Alingsås            58.96   
22  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            1:04.15   
Ella Lindman  2005  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            DSQ   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            39.34   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            41.52   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            43.70   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            44.03   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            45.07   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            46.40   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            46.50   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            47.39   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            48.58   
10  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            49.41   
11  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            49.67   
12  Sofia Siwersjö  2004  Simklubben Elfsborg            51.20   
13  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            54.52   
14  Linnea Björkman  2004  Åsundens Simsällskap            56.50   
15  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap            1:05.92   
Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            42.23   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            42.37   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            42.76   
Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            43.81   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            45.88   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            47.36   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            47.59   
Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            47.73   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            48.87   
10  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            48.93   
11  Lovisa Stenström  2003  Strömstads Simförening            49.01   
12  Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap            49.55   
13  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            49.82   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            51.12   
15  Ellen Nyqvist  2003  Skövde Simsällskap            53.50   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            39.67   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            39.80   
Isabel Haugland  2002  Strömstads Simförening            45.16   
Anna Rettig  2002  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            38.75   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            41.18   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            44.00   
Linnea Lundqvist  2000  Strömstads Simförening            45.34   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            46.37   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            46.63   
Wilma Haugland  2000  Strömstads Simförening            47.68   
Amanda Stenström  2001  Strömstads Simförening            48.17   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            49.41   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            46.26   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            48.38   
Anes Koljic  2005  Simklubben S 02            48.73   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            50.80   
Erik Wireklev  2005  Svenljunga Simklubb            50.84   
Love Näs  2005  Simklubben S 02            52.79   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            54.20   
Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            55.06   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            55.10   
10  Hannes Strömberg  2005  Simklubben Götene            1:00.18   
11  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap            1:06.52   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DSQ   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Rasmus Selmosson  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            40.26   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            42.23   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            42.26   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            43.83   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            45.23   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            56.35   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            58.14   
David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02            1:01.55   
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjøvik Svømmeklubb            DSQ   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            38.21   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            42.68   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            43.99   
Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap            48.22   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            50.04   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            39.34   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            41.71   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            45.86   
Ludvig Carlbom  2002  Åsundens Simsällskap            53.67   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsällskap            49.63   
Elias Simonsson  2001  Strömstads Simförening            50.91   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            33.22   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            23.39   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            33.78   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            24.39   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            24.79   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Alingsås            26.41   
Linnea Skoglund  2007  Åsundens Simsällskap            27.35   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            27.70   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            28.05   
Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            29.68   
Felicia Jansson  2007  Falköpings Simsällskap            DNS   
Elvira Abrahamsson  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Maria Tereza Malnar  2007  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            21.19   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            22.05   
Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            22.96   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            23.38   
Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            23.52   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap            23.91   
Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            23.95   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            24.50   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            24.57   
10  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            24.58   
11  Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            24.61   
12  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            25.11   
13  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            25.37   
14  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            25.39   
15  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            25.46   
16  Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            25.93   
17  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            27.17   
18  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            28.12   
Lova Samuelsson  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            28.70   
Alexander Loveryd  2008  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            27.72   
Noah Hombessa  2007  Åsundens Simsällskap            28.32   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            28.84   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            29.68   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            22.92   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingsås            24.03   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            24.45   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            24.58   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingsås            25.78   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            26.71   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            26.93   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            28.29   
Marko Vito Gabriel  2006  Åsundens Simsällskap            DNS   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            32.98   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            33.93   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            34.88   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            35.06   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            35.84   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            36.14   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            37.04   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            37.71   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            37.78   
10  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            39.02   
11  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            39.14   
12  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            39.92   
13  Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            40.54   
14  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingsås            40.87   
15  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            41.83   
16  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            41.91   
17  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            42.18   
18  Meya Hansson  2005  Simklubben Alingsås            43.94   
19  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            44.88   
20  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            45.12   
21  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            48.94   
22  Ella Lindman  2005  Anderstorps Simsällskap            49.28   
23  Paulina Hultberg  2005  Simklubben Alingsås            51.71   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            31.52   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            32.35   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            33.43   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            34.29   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            34.60   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            34.66   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            34.85   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            35.67   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            36.37   
10  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            37.44   
11  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            37.93   
12  Sofia Siwersjö  2004  Simklubben Elfsborg            38.09   
13  Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap            38.78   
14  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            39.28   
15  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            39.61   
16  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            44.86   
17  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap            45.67   
18  Linnea Björkman  2004  Åsundens Simsällskap            47.06   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            30.84   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            32.56   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            32.65   
Linnea Johansson  2003  Skövde Simsällskap            33.26   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            33.88   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            34.02   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            34.38   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            34.52   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            35.26   
10  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            35.76   
11  Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap            37.50   
12  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            37.75   
13  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            37.94   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            38.04   
15  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            38.49   
16  Lovisa Stenström  2003  Strömstads Simförening            39.73   
17  Ellen Nyqvist  2003  Skövde Simsällskap            44.02   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            30.74   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            32.01   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            32.39   
Isabel Haugland  2002  Strömstads Simförening            34.43   
Anna Rettig  2002  Skövde Simsällskap            43.43   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            29.29   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            30.99   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            31.58   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            31.69   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            32.44   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            32.46   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            33.43   
Wilma Haugland  2000  Strömstads Simförening            36.87   
Amanda Stenström  2001  Strömstads Simförening            37.55   
10  Linnea Lundqvist  2000  Strömstads Simförening            37.80   
11  Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            37.87   
12  Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            40.86   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            35.84   
Erik Wireklev  2005  Svenljunga Simklubb            37.87   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            38.18   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            38.40   
Love Näs  2005  Simklubben S 02            39.90   
Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            41.44   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            42.22   
Hannes Strömberg  2005  Simklubben Götene            44.25   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            44.74   
10  Rasmus Selmosson  2005  Skövde Simsällskap            46.65   
11  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            46.78   
12  Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            49.71   
13  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap            52.23   
Anes Koljic  2005  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjøvik Svømmeklubb            31.55   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            33.99   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            35.15   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            38.94   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            39.30   
David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02            43.07   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            30.06   
John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02            30.40   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            32.40   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            34.83   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            34.93   
Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap            39.76   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            40.29   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            30.02   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            30.73   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            33.52   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            35.97   
Ludvig Carlbom  2002  Åsundens Simsällskap            37.71   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            26.09   
Joel Falchenberg  2000  Svenljunga Simklubb            29.74   
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsällskap            36.14   
Elias Simonsson  2001  Strömstads Simförening            36.85   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            2:02.84   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            DSQ   
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            1:41.93   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            DNS   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            1:29.94   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            1:36.00   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            1:39.65   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            1:40.61   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            1:42.23   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            1:43.11   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            1:46.63   
Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            1:51.14   
Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            1:57.66   
Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            DSQ   
Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            DSQ   
Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            DSQ   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            1:24.52   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            1:27.67   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            1:30.68   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            1:30.95   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            1:30.97   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            1:31.13   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            1:31.64   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            1:33.92   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            1:34.08   
10  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            1:35.28   
11  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            1:35.52   
12  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            1:36.06   
13  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            1:39.28   
14  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            1:41.70   
15  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingsås            1:44.06   
16  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            1:50.31   
17  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            1:55.59   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            DSQ   
Paulina Hultberg  2005  Simklubben Alingsås            DSQ   
Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            1:21.79   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            1:22.44   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            1:24.45   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            1:26.49   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            1:28.20   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            1:28.59   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            1:29.64   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            1:31.73   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            1:33.60   
10  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            1:34.08   
11  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            1:37.59   
12  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            1:37.68   
13  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            1:40.33   
14  Sofia Siwersjö  2004  Simklubben Elfsborg            1:40.66   
15  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            1:47.26   
16  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap            1:56.29   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            1:21.72   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            1:23.09   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            1:27.04   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            1:28.83   
Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            1:31.30   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            1:31.48   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            1:32.31   
Linnea Johansson  2003  Skövde Simsällskap            1:33.27   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            1:33.38   
10  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            1:33.84   
11  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            1:39.71   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            1:18.20   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            1:19.82   
Isabel Haugland  2002  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            1:16.45   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            1:16.60   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:21.64   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            1:23.67   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            1:28.56   
Wilma Haugland  2000  Strömstads Simförening            1:34.73   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            1:43.58   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            1:37.50   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            1:43.03   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingsås            1:48.45   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            1:50.52   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingsås            1:53.01   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            1:31.80   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            1:32.53   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            1:35.03   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            1:47.85   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DSQ   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Rasmus Selmosson  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            1:22.42   
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjøvik Svømmeklubb            1:23.09   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            1:25.43   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            1:27.24   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            1:30.35   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            1:32.61   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            1:51.30   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02            1:21.61   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            1:22.45   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            1:24.89   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            1:27.11   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            1:28.27   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            1:29.89   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            1:40.06   
Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            1:20.08   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            1:25.76   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            1:30.58   
Ludvig Carlbom  2002  Åsundens Simsällskap            1:32.90   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
S02 Damer [2004] Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:17.92   
S02 Damer [2004] Lag2  2004  Simklubben S 02            2:23.56   
Elfsborg Damer Svart  2004  Simklubben Elfsborg            2:27.66   
Elfsborg Damer Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:29.37   
Skövde SS Damer [2005]  2005  Skövde Simsällskap            2:31.11   
Elfsborg Damer Vit  2004  Simklubben Elfsborg            2:31.79   
S02 Damer [2004] Lag3  2004  Simklubben S 02            2:43.58   
Falköping Damer  2005  Falköpings Simsällskap            3:01.88   
Anderstorp Damer [2004]  2004  Anderstorps Simsällskap            3:05.45   
10  SK Alingså Damer [2004]  2004  Simklubben Alingsås            3:06.22   
11  Åss Damer Yngre  2007  Åsundens Simsällskap            3:15.46   
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
S02 Herrar [2004]  2004  Simklubben S 02            2:23.30   
Elfsborg Herrar Svart  2006  Simklubben Elfsborg            2:43.85   
Mariestad Herrar [2004]  2004  Mariestads Simsällskap            2:57.92   
SK Alingså Herrar [2004]  2004  Simklubben Alingsås            3:11.68   
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mariestad Damer [2001]  2001  Mariestads Simsällskap            2:05.14   
Falköping Damer Lag 1  1917  Falköpings Simsällskap            2:07.77   
Mariestad Damer 2 [2003]  2003  Mariestads Simsällskap            2:27.63   
Skövde SS Damer  2003  Skövde Simsällskap            2:36.60   
SK Götene Damer  1917  Simklubben Götene            2:39.92   
Åss Damer Äldre  2002  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
S02 Herrar [1917]  1917  Simklubben S 02            2:06.91   
Åss Herrar  2002  Åsundens Simsällskap            2:17.61   
Skövde SS Herrar 2003  2003  Skövde Simsällskap            2:30.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 oktober 2016 
Licensierad till: Åsundens Simsällskap  Utskriftstid  17:36