Deltagarlista Gren 1-28 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  27 september 2016   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  22:59   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:02.30   
85  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  25 m  1:04.04   
66  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  1:05.93   
59  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  1:06.48   
218  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  1:06.54   
70  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  1:06.96   
110  Edvardsson Maja  2003  S 02  BH2603  25 m  1:07.94   
98  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  1:09.27   
63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:11.11   
10  87  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  1:11.24   
11  96  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  50 m  1:11.70   
12  54  Alsiö Moa  2001  FALKÖPING  BO3801  25 m  1:11.82   
13  131  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  1:12.21   
14  56  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  50 m  1:12.56   
15  118  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  1:12.95   
16  45  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  50 m  1:13.33   
17  119  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  1:13.40   
18  148  Johansson Linnea  2003  SKÖVDE SS  BM4403  25 m  1:14.07   
19  93  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:15.09   
20  91  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  1:15.89   
21  105  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  1:16.06   
22  146  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m  1:16.45   
23  132  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  1:16.95   
24  184  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  50 m  1:16.96   
25  207  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  1:17.14   
26  113  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  1:17.97   
27  182  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m  1:18.34   
28  33  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  1:18.82   
29  107  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  1:19.89   
30  181  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  1:20.16   
31  114  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  1:20.77   
32  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  1:20.95   
33  141  Bozic Andrea  2004  SKÖVDE SS  AO9204  25 m  1:21.19   
34  147  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  25 m  1:21.51   
35  103  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  1:22.14   
36  42  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  1:22.18   
37  27  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  25 m  1:22.85   
38  150  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  50 m  1:22.89   
39  25  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  1:22.93   
40  195  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  50 m  1:23.14   
41  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  50 m  1:24.88   
42  153  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  1:24.93   
43  89  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  1:25.07   
44  217  Krüger Jasmine  2003  ÅSUNDEN  AL1403  25 m  1:25.29   
45  75  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE  AP1405  25 m  1:25.37   
46  68  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  1:25.44   
47  41  Siwersjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  50 m  1:25.45   
48  157  Thell Nellie  2004  SKÖVDE SS  BF0804  50 m  1:25.61   
49  35  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  1:25.80   
50  32  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m  1:26.86   
51  36  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  50 m  1:27.50   
52  81  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  50 m  1:27.81   
53  128  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  25 m  1:27.99   
54  61  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING  AL4805  25 m  1:28.82   
55  19  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  1:28.89   
56  44  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:29.67   
57  77  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  50 m  1:29.73   
58  53  Alsiö Hanna  2004  FALKÖPING  AO0404  25 m  1:34.33   
59  88  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  50 m  1:35.79   
60  12  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  1:36.49   
61  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  1:39.11   
62  174  Stenström Lovisa  2003  STRÖMSTAD  AX4403  25 m  1:44.83   
63  29  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  25 m  1:50.63   
64  111  Enghult Filippa  2005  S 02  BJ8405  25 m     
65  117  Kostadinova Eleonora  2005  S 02  BF6205  25 m     
66  151  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m     
67  154  Nyqvist Ellen  2003  SKÖVDE SS  BZ5803  25 m     
68  160  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m     
69  208  Tillberg Ellen  2005  SK ALINGSÅ  AS4405  25 m     
70  222  Malnar Marta Eva  2004  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
220  Hansson Dennis  2000  ÅSUNDEN  AB9900  25 m  1:02.79   
127  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  1:07.77   
193  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  50 m  1:11.07   
191  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN  AH1103  25 m  1:11.15   
104  Bohlin Noel  2003  S 02  AM4903  25 m  1:11.21   
125  Rowland John Andrew  2003  S 02  AY1503  25 m  1:11.43   
212  Macmillan Skoglund Charlie  2004  Gjøvik SK    25 m  1:11.96   
143  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  50 m  1:12.20   
121  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  25 m  1:13.62   
10  130  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  25 m  1:13.73   
11  109  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  1:13.84   
12  108  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  25 m  1:15.20   
13  106  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  50 m  1:16.55   
14  216  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  1:17.62   
15  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  1:17.92   
16  120  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  25 m  1:17.96   
17  145  Helgesson Isak  2003  SKÖVDE SS  AF0103  25 m  1:18.61   
18  149  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  25 m  1:18.79   
19  34  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:19.51   
20  102  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  1:19.67   
21  94  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  50 m  1:21.56   
22  188  Carlbom Ludvig  2002  ÅSUNDEN  AV5902  25 m  1:22.60   
23  95  Ståhlberg Victor  2004  MARIESTAD  AS6904  50 m  1:23.33   
24  142  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  1:23.50   
25  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:28.23   
26  122  Näs Love  2005  S 02  AN2905  25 m  1:28.26   
27  16  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  1:28.95   
28  84  Christiansson Gustav  2001  MARIESTAD  AX5701  50 m  1:33.60   
29  116  Koljic Anes  2005  S 02  AQ9505  25 m  1:33.85   
30  144  Hassel Simon  2003  SKÖVDE SS  AX6303  25 m  1:34.60   
31  30  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  1:36.14   
32  126  Samuelsson Sandgren David  2004  S 02  AU3704  25 m  1:37.64   
33  64  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m  1:38.82   
34  21  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  1:40.13   
35  156  Selmosson Rasmus  2005  SKÖVDE SS  AK1905  25 m  1:42.60   
36  79  Lövgren Fabian  2005  SK GÖTENE  AJ7305  25 m  1:46.36   
37  13  Chen Henrik  2005  ELFSBORG  AD5505  25 m     
38  183  Wireklev Erik  2005  SVENLJUNGA  AP6505  25 m     
39  219  Strömberg Hannes  2005  SK GÖTENE    25 m    EFT 
 
Gren 3, 25m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  15.78   
24  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  17.40   
199  Flyckt Ella  2007  SK ALINGSÅ  AH7607  25 m  17.87   
170  Rohman Alva  2007  STRÖMSTAD  AC7807  25 m  18.01   
18  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  18.05   
58  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  18.14   
112  Franzén Ida  2006  S 02  AM0606  25 m  18.15   
28  Johansson Ellen  2008  ELFSBORG  AB6208  25 m  18.86   
Andersson Wilma  2006  ELFSBORG  AV6606  25 m  19.06   
10  178  Karanovic Enna  2006  SVENLJUNGA  AM8206  25 m  19.06   
11  10  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  19.14   
12  40  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  19.18   
13  129  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m  19.29   
14  115  Jelvestam Petersson Elsa  2007  S 02  AM0207  25 m  19.84   
15  37  Nygren Annie  2006  ELFSBORG  AJ0806  25 m  20.01   
16  43  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  20.25   
17  78  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m  20.35   
18  211  Simonsson Freja  2006  STRÖMSTAD  AK9606  25 m  20.58   
19  57  Jansson Felicia  2007  FALKÖPING  AA3407  25 m  21.20   
20  192  Krüger Natalie  2006  ÅSUNDEN  AC1606  25 m  21.26   
21  38  Nygren Tilda  2007  ELFSBORG  AF9607  25 m  21.36   
22  23  Holmesund Ida  2006  ELFSBORG  BB7206  25 m  21.48   
23  189  Clark Elsa  2007  ÅSUNDEN  AB0607  25 m  21.53   
24  15  Einarsson Edith  2006  ELFSBORG  AD1606  25 m  21.54   
25  92  Olsson Esther  2008  MARIESTAD  AA7608  25 m  21.54   
26  200  Haknert Alma  2007  SK ALINGSÅ  AH1807  25 m  21.73   
27  65  Samuelsson Lova  2006  FALKÖPING  AB6606  25 m  21.92   
28  62  Källström Hilda  2006  FALKÖPING  AO3606  25 m  21.96   
29  17  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  25 m  22.06   
30  152  Markevind Sara  2006  SKÖVDE SS  AD7206  25 m  22.63   
31  197  Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ  AF6607  25 m  23.31   
32  55  Florén Elsa  2007  FALKÖPING  AL6807  25 m  24.06   
33  80  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m  25.49   
34  76  Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  AF0407  25 m  27.09   
35  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  25 m  28.98   
36  171  Rohman Elsa  2009  STRÖMSTAD  AA2409  25 m  36.07   
37  Abrahamsson Elvira  2007  ELFSBORG  AM3407  25 m     
38  175  Östby Molly  2006  STRÖMSTAD  AK1806  25 m     
39  213  Liljedahl Hilma  2006  ANDERSTORP  AX1206  25 m     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  16.57   
31  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  16.57   
123  Olofsson Lukas  2006  S 02  AM8106  25 m  17.98   
206  Sandwall Oscar  2006  SK ALINGSÅ  AC5106  25 m  18.00   
203  Karlsson Melvin  2006  SK ALINGSÅ  AB5906  25 m  18.78   
124  Pettersson Enzo  2006  S 02  AM9106  25 m  19.12   
60  Jonsson Victor  2006  FALKÖPING  AB5706  25 m  19.75   
215  Lind Max  2007  FALKÖPING  AA6107  25 m  19.97   
Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  20.50   
10  39  Sabo Oscar  2008  ELFSBORG  AA6108  25 m  22.89   
11  198  Caspersen Andreas  2007  SK ALINGSÅ  AD0707  25 m  24.12   
12  190  Clark Jack  2009  ÅSUNDEN  AA1109  25 m  27.73   
13  196  Andrén Isak  2008  SK ALINGSÅ  AA0508  25 m  37.57   
14  67  Sandborg Carl  2006  FALKÖPING  AN5506  25 m     
15  133  Zhu Charlie  2006  S 02  AM1306  25 m     
16  204  Loveryd Alexander  2008  SK ALINGSÅ  AB3908  25 m     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  31.70   
66  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  32.11   
98  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  32.56   
85  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  50 m  34.17   
218  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  34.77   
205  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  50 m  35.04   
59  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  35.37   
87  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  35.73   
131  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  36.44   
10  119  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  37.06   
11  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  37.34   
12  96  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  50 m  38.12   
13  194  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  38.29   
14  207  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  38.57   
15  132  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  50 m  38.73   
16  45  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  39.26   
17  114  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  50 m  39.42   
18  56  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  40.15   
19  33  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  40.19   
20  107  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  40.42   
21  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  40.72   
22  165  Haugland Isabel  2002  STRÖMSTAD  AV4602  25 m  40.72   
23  89  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  40.92   
24  195  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  42.06   
25  153  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  42.07   
26  27  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  50 m  42.77   
27  148  Johansson Linnea  2003  SKÖVDE SS  BM4403  25 m  42.93   
28  146  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m  42.99   
29  150  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  43.16   
30  91  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  43.43   
31  25  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  43.70   
32  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  43.83   
33  166  Haugland Wilma  2000  STRÖMSTAD  BJ2800  25 m  44.57   
34  42  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  44.66   
35  68  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  44.79   
36  70  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  44.91   
37  44  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  44.96   
38  157  Thell Nellie  2004  SKÖVDE SS  BF0804  25 m  45.86   
39  81  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  50 m  46.13   
40  93  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  46.42   
41  77  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  50 m  46.69   
42  182  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m  46.71   
43  184  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  47.52   
44  167  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  47.67   
45  41  Siwersjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  25 m  48.30   
46  36  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  50 m  48.32   
47  32  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m  48.80   
48  29  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  25 m  49.56   
49  35  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  50.84   
50  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  51.24   
51  19  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  51.52   
52  12  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  54.56   
53  75  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE  AP1405  50 m  1:08.23   
54  Lindman Ella  2005  ANDERSTORP  BK9405  25 m     
55  54  Alsiö Moa  2001  FALKÖPING  BO3801  25 m     
56  160  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m     
57  208  Tillberg Ellen  2005  SK ALINGSÅ  AS4405  25 m     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  50 m  38.46   
191  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN  AH1103  25 m  38.70   
121  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  25 m  38.82   
Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  39.92   
143  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  40.08   
212  Macmillan Skoglund Charlie  2004  Gjøvik SK    25 m  41.06   
14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  41.79   
108  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  25 m  41.85   
145  Helgesson Isak  2003  SKÖVDE SS  AF0103  25 m  42.39   
10  34  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  43.15   
11  94  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  50 m  43.97   
12  30  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  45.03   
13  16  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  49.99   
14  188  Carlbom Ludvig  2002  ÅSUNDEN  AV5902  50 m  50.71   
15  21  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  1:04.47   
16  84  Christiansson Gustav  2001  MARIESTAD  AX5701  25 m     
17  149  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  25 m     
18  187  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN  AT5504  25 m     
19  216  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  17.82   
112  Franzén Ida  2006  S 02  AM0606  25 m  19.90   
40  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  20.98   
129  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m  21.66   
24  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  21.70   
199  Flyckt Ella  2007  SK ALINGSÅ  AH7607  25 m  22.03   
115  Jelvestam Petersson Elsa  2007  S 02  AM0207  25 m  22.19   
18  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  22.60   
15  Einarsson Edith  2006  ELFSBORG  AD1606  25 m  22.61   
10  170  Rohman Alva  2007  STRÖMSTAD  AC7807  25 m  22.62   
11  92  Olsson Esther  2008  MARIESTAD  AA7608  25 m  22.76   
12  10  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  22.95   
13  65  Samuelsson Lova  2006  FALKÖPING  AB6606  25 m  23.08   
14  178  Karanovic Enna  2006  SVENLJUNGA  AM8206  25 m  23.26   
15  197  Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ  AF6607  25 m  23.40   
16  43  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  23.56   
17  17  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  25 m  23.75   
18  78  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m  23.79   
19  37  Nygren Annie  2006  ELFSBORG  AJ0806  25 m  23.85   
20  192  Krüger Natalie  2006  ÅSUNDEN  AC1606  25 m  23.92   
21  28  Johansson Ellen  2008  ELFSBORG  AB6208  25 m  23.94   
22  58  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  24.19   
23  57  Jansson Felicia  2007  FALKÖPING  AA3407  25 m  24.33   
24  Abrahamsson Elvira  2007  ELFSBORG  AM3407  25 m  24.46   
25  211  Simonsson Freja  2006  STRÖMSTAD  AK9606  25 m  24.50   
26  62  Källström Hilda  2006  FALKÖPING  AO3606  25 m  24.66   
27  200  Haknert Alma  2007  SK ALINGSÅ  AH1807  25 m  25.71   
28  80  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m  26.67   
29  152  Markevind Sara  2006  SKÖVDE SS  AD7206  25 m  26.71   
30  38  Nygren Tilda  2007  ELFSBORG  AF9607  25 m  28.10   
31  55  Florén Elsa  2007  FALKÖPING  AL6807  25 m  30.81   
32  76  Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  AF0407  25 m  30.82   
33  189  Clark Elsa  2007  ÅSUNDEN  AB0607  25 m  31.24   
34  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  25 m  32.31   
35  23  Holmesund Ida  2006  ELFSBORG  BB7206  25 m     
36  171  Rohman Elsa  2009  STRÖMSTAD  AA2409  25 m     
37  213  Liljedahl Hilma  2006  ANDERSTORP  AX1206  25 m     
38  223  Malnar Maria Tereza  2007  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Olofsson Lukas  2006  S 02  AM8106  25 m  20.67   
203  Karlsson Melvin  2006  SK ALINGSÅ  AB5906  25 m  22.20   
31  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  22.50   
124  Pettersson Enzo  2006  S 02  AM9106  25 m  23.34   
206  Sandwall Oscar  2006  SK ALINGSÅ  AC5106  25 m  24.08   
11  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  24.64   
Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  25.10   
39  Sabo Oscar  2008  ELFSBORG  AA6108  25 m  25.10   
198  Caspersen Andreas  2007  SK ALINGSÅ  AD0707  25 m  25.66   
10  60  Jonsson Victor  2006  FALKÖPING  AB5706  25 m  26.43   
11  215  Lind Max  2007  FALKÖPING  AA6107  25 m  26.66   
12  204  Loveryd Alexander  2008  SK ALINGSÅ  AB3908  25 m  32.39   
13  67  Sandborg Carl  2006  FALKÖPING  AN5506  25 m     
14  133  Zhu Charlie  2006  S 02  AM1306  25 m     
15  190  Clark Jack  2009  ÅSUNDEN  AA1109  25 m     
16  196  Andrén Isak  2008  SK ALINGSÅ  AA0508  25 m     
17  221  Gabriel Marko Vito  2006  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  32.85   
85  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  25 m  34.86   
66  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  34.90   
98  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  35.32   
113  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  36.22   
87  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  37.14   
70  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  37.61   
118  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  37.75   
45  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  37.82   
10  59  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  37.88   
11  105  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  38.39   
12  207  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  38.67   
13  147  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  25 m  38.68   
14  110  Edvardsson Maja  2003  S 02  BH2603  25 m  38.79   
15  33  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  38.98   
16  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  39.64   
17  96  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  40.42   
18  54  Alsiö Moa  2001  FALKÖPING  BO3801  25 m  40.59   
19  128  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  25 m  40.59   
20  195  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  40.91   
21  56  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  41.56   
22  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  41.91   
23  93  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  42.27   
24  169  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  42.36   
25  141  Bozic Andrea  2004  SKÖVDE SS  AO9204  25 m  42.43   
26  89  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  50 m  42.44   
27  165  Haugland Isabel  2002  STRÖMSTAD  AV4602  25 m  42.73   
28  91  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  50 m  43.06   
29  166  Haugland Wilma  2000  STRÖMSTAD  BJ2800  25 m  43.15   
30  61  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING  AL4805  25 m  43.17   
31  167  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  43.30   
32  25  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  43.37   
33  103  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  43.46   
34  32  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m  43.56   
35  35  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  43.96   
36  42  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  44.18   
37  12  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  44.41   
38  153  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  45.19   
39  41  Siwersjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  50 m  45.26   
40  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  45.34   
41  27  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  50 m  45.67   
42  44  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  45.83   
43  75  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE  AP1405  25 m  45.93   
44  77  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  25 m  46.13   
45  81  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  46.30   
46  117  Kostadinova Eleonora  2005  S 02  BF6205  50 m  46.48   
47  68  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  46.69   
48  150  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  47.18   
49  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  47.55   
50  53  Alsiö Hanna  2004  FALKÖPING  AO0404  25 m  47.83   
51  19  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  47.85   
52  184  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  47.85   
53  36  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m  48.86   
54  157  Thell Nellie  2004  SKÖVDE SS  BF0804  25 m  49.27   
55  148  Johansson Linnea  2003  SKÖVDE SS  BM4403  25 m  49.47   
56  146  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m  49.84   
57  173  Stenström Amanda  2001  STRÖMSTAD  BN5801  25 m  50.52   
58  158  Vizlin Ida  2004  SKÖVDE SS  BQ4404  25 m  50.63   
59  29  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  25 m  50.98   
60  151  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m  51.57   
61  88  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  53.36   
62  111  Enghult Filippa  2005  S 02  BJ8405  25 m  54.61   
63  174  Stenström Lovisa  2003  STRÖMSTAD  AX4403  25 m  58.68   
64  Lindman Ella  2005  ANDERSTORP  BK9405  25 m  59.14   
65  186  Bolsing Emma  2005  ÅSUNDEN  AB2805  25 m  1:01.40   
66  155  Rettig Anna  2002  SKÖVDE SS  BP2802  25 m  1:02.62   
67  154  Nyqvist Ellen  2003  SKÖVDE SS  BZ5803  25 m     
68  160  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m     
69  208  Tillberg Ellen  2005  SK ALINGSÅ  AS4405  25 m     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  35.12   
212  Macmillan Skoglund Charlie  2004  Gjøvik SK    25 m  36.16   
143  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  36.92   
104  Bohlin Noel  2003  S 02  AM4903  25 m  37.33   
193  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  50 m  38.03   
130  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  25 m  38.73   
191  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN  AH1103  25 m  39.37   
34  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  50 m  40.08   
125  Rowland John Andrew  2003  S 02  AY1503  50 m  40.92   
10  145  Helgesson Isak  2003  SKÖVDE SS  AF0103  25 m  40.95   
11  109  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  41.38   
12  106  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  25 m  41.78   
13  216  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  42.58   
14  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  43.64   
15  120  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  50 m  44.03   
16  172  Simonsson Elias  2001  STRÖMSTAD  AR8501  25 m  44.45   
17  94  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  44.59   
18  95  Ståhlberg Victor  2004  MARIESTAD  AS6904  50 m  44.59   
19  149  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  25 m  44.81   
20  142  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  45.74   
21  188  Carlbom Ludvig  2002  ÅSUNDEN  AV5902  50 m  45.93   
22  30  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  46.19   
23  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  46.96   
24  102  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  47.16   
25  122  Näs Love  2005  S 02  AN2905  50 m  47.66   
26  64  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m  48.25   
27  21  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  50 m  48.61   
28  16  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  49.34   
29  116  Koljic Anes  2005  S 02  AQ9505  25 m  50.22   
30  126  Samuelsson Sandgren David  2004  S 02  AU3704  25 m  51.82   
31  168  Källvik Max  2004  STRÖMSTAD  AE9704  25 m  56.08   
32  13  Chen Henrik  2005  ELFSBORG  AD5505  25 m  56.68   
33  86  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  57.18   
34  83  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  50 m  1:01.04   
35  84  Christiansson Gustav  2001  MARIESTAD  AX5701  25 m  1:02.48   
36  97  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  25 m     
37  144  Hassel Simon  2003  SKÖVDE SS  AX6303  25 m     
38  156  Selmosson Rasmus  2005  SKÖVDE SS  AK1905  25 m     
39  183  Wireklev Erik  2005  SVENLJUNGA  AP6505  25 m     
40  187  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN  AT5504  25 m     
 
Gren 11, 4x50m Medley Damer D-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
134  S02 Damer [2004] Lag 1  2004  S 02    25 m  2:29.24   
135  S02 Damer [2004] Lag2  2004  S 02    25 m  2:37.86   
136  S02 Damer [2004] Lag3  2004  S 02    25 m  3:02.53   
161  Skövde SS Damer [2005]  2005  SKÖVDE SS    25 m  3:04.00   
Anderstorp Damer [2004]  2004  ANDERSTORP    25 m  3:25.81   
46  Elfsborg Damer Gul  2006  ELFSBORG    25 m     
48  Elfsborg Damer Svart  2006  ELFSBORG    25 m     
50  Elfsborg Damer Vit  2006  ELFSBORG    25 m     
71  Falköping Damer  2005  FALKÖPING    25 m     
10  209  SK Alingså Damer [2004]  2004  SK ALINGSÅ    25 m     
 
Gren 12, 4x50m Medley Herrar D-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  S02 Herrar [2004] Lag 1  2004  S 02    25 m  2:49.92   
101  Mariestad Herrar [2004]  2004  MARIESTAD    25 m  3:10.89   
51  Elfsborg Herrar Gul  2006  ELFSBORG    25 m     
52  Elfsborg Herrar Svart  2006  ELFSBORG    25 m     
 
Gren 13, 4x50m Medley Damer A-C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Mariestad Damer [2001]  2001  MARIESTAD    25 m  2:17.29   
100  Mariestad Damer 2 [2003]  2003  MARIESTAD    25 m  2:38.54   
162  Skövde SS Damer 2  2003  SKÖVDE SS    25 m  2:58.15   
72  Falköping Damer Lag 1  1917  FALKÖPING    25 m     
73  Falköping Damer Lag 2  2001  FALKÖPING    25 m     
82  SK Götene Damer  1917  SK GÖTENE    25 m     
159  Skövde SS Damer  2003  SKÖVDE SS    25 m     
225  Åss Damer Äldre  2002  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 14, 4x50m Medley Herrar A-C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
140  S02 Herrar Lag 1  1917  S 02    25 m  2:27.82   
74  Falköping Herrar  1917  FALKÖPING    25 m     
164  Skövde SS Herrar 2003  2003  SKÖVDE SS    25 m     
224  Åss Herrar  2002  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  17.18   
40  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  18.83   
18  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  19.33   
24  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  19.62   
112  Franzén Ida  2006  S 02  AM0606  25 m  20.11   
152  Markevind Sara  2006  SKÖVDE SS  AD7206  25 m  20.17   
58  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  20.19   
10  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  21.07   
170  Rohman Alva  2007  STRÖMSTAD  AC7807  25 m  21.15   
10  28  Johansson Ellen  2008  ELFSBORG  AB6208  25 m  21.68   
11  15  Einarsson Edith  2006  ELFSBORG  AD1606  25 m  21.82   
12  43  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  22.07   
13  178  Karanovic Enna  2006  SVENLJUNGA  AM8206  25 m  22.23   
14  175  Östby Molly  2006  STRÖMSTAD  AK1806  25 m  22.41   
15  211  Simonsson Freja  2006  STRÖMSTAD  AK9606  25 m  23.09   
16  17  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  25 m  23.67   
17  78  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m  25.01   
18  197  Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ  AF6607  25 m  26.15   
19  62  Källström Hilda  2006  FALKÖPING  AO3606  25 m  27.50   
20  192  Krüger Natalie  2006  ÅSUNDEN  AC1606  25 m  31.43   
21  80  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m  31.56   
22  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  25 m     
23  76  Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  AF0407  25 m     
24  200  Haknert Alma  2007  SK ALINGSÅ  AH1807  25 m     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  19.04   
11  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  19.18   
203  Karlsson Melvin  2006  SK ALINGSÅ  AB5906  25 m  21.61   
206  Sandwall Oscar  2006  SK ALINGSÅ  AC5106  25 m  22.22   
215  Lind Max  2007  FALKÖPING  AA6107  25 m  23.59   
123  Olofsson Lukas  2006  S 02  AM8106  25 m  24.07   
60  Jonsson Victor  2006  FALKÖPING  AB5706  25 m  24.34   
Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  26.05   
198  Caspersen Andreas  2007  SK ALINGSÅ  AD0707  25 m  27.00   
10  20  Hansson Philip  2007  ELFSBORG  AB6507  25 m  27.28   
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  36.90   
98  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  37.90   
96  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  39.41   
33  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  39.75   
218  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  40.56   
25  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  41.90   
63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  42.31   
59  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  42.42   
35  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  42.85   
10  205  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  25 m  43.74   
11  12  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  44.10   
12  169  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  44.11   
13  91  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  44.34   
14  128  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  50 m  44.57   
15  87  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  50 m  44.69   
16  147  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  50 m  44.86   
17  107  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  44.89   
18  119  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  44.97   
19  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  45.16   
20  56  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  45.46   
21  45  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  50 m  45.59   
22  117  Kostadinova Eleonora  2005  S 02  BF6205  25 m  45.81   
23  195  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  46.19   
24  54  Alsiö Moa  2001  FALKÖPING  BO3801  25 m  46.71   
25  32  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m  46.97   
26  207  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  47.05   
27  166  Haugland Wilma  2000  STRÖMSTAD  BJ2800  25 m  47.35   
28  167  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  47.48   
29  146  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m  47.82   
30  93  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  48.25   
31  165  Haugland Isabel  2002  STRÖMSTAD  AV4602  25 m  48.35   
32  103  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  48.45   
33  68  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  48.61   
34  176  Engström Lovisa  2003  SVENLJUNGA  BL1403  25 m  48.62   
35  182  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m  48.93   
36  42  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  49.32   
37  181  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  49.35   
38  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  49.73   
39  44  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  50.34   
40  217  Krüger Jasmine  2003  ÅSUNDEN  AL1403  25 m  50.49   
41  89  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  50.69   
42  75  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE  AP1405  25 m  50.71   
43  173  Stenström Amanda  2001  STRÖMSTAD  BN5801  25 m  50.82   
44  36  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m  50.94   
45  53  Alsiö Hanna  2004  FALKÖPING  AO0404  25 m  51.12   
46  201  Hansson Meya  2005  SK ALINGSÅ  AM7805  25 m  51.52   
47  61  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING  AL4805  25 m  51.83   
48  151  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m  52.03   
49  155  Rettig Anna  2002  SKÖVDE SS  BP2802  25 m  52.25   
50  111  Enghult Filippa  2005  S 02  BJ8405  25 m  52.31   
51  27  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  50 m  52.38   
52  153  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  52.59   
53  150  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  52.99   
54  41  Siwersjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  25 m  53.21   
55  77  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  25 m  53.27   
56  208  Tillberg Ellen  2005  SK ALINGSÅ  AS4405  25 m  53.32   
57  141  Bozic Andrea  2004  SKÖVDE SS  AO9204  25 m  53.36   
58  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  53.67   
59  19  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  54.45   
60  29  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  25 m  54.56   
61  174  Stenström Lovisa  2003  STRÖMSTAD  AX4403  25 m  54.82   
62  81  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  55.77   
63  184  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  56.11   
64  88  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  1:00.38   
65  180  Lundqvist Emma  2005  SVENLJUNGA  AC0805  25 m  1:06.82   
66  Lindman Ella  2005  ANDERSTORP  BK9405  25 m     
67  154  Nyqvist Ellen  2003  SKÖVDE SS  BZ5803  25 m     
68  158  Vizlin Ida  2004  SKÖVDE SS  BQ4404  25 m     
69  179  Kulneff Jenny  2005  SVENLJUNGA  BI2605  25 m     
70  185  Björkman Linnea  2004  ÅSUNDEN  BT0404  25 m     
71  186  Bolsing Emma  2005  ÅSUNDEN  AB2805  25 m     
72  202  Hultberg Paulina  2005  SK ALINGSÅ  BH1205  25 m     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  39.10   
130  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  25 m  41.52   
143  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  41.74   
109  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  41.93   
142  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  42.70   
191  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN  AH1103  50 m  42.84   
108  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  25 m  43.25   
Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  43.68   
106  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  25 m  43.74   
10  145  Helgesson Isak  2003  SKÖVDE SS  AF0103  50 m  44.83   
11  216  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  45.36   
12  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  45.83   
13  94  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  50 m  46.90   
14  193  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  25 m  47.06   
15  212  Macmillan Skoglund Charlie  2004  Gjøvik SK    25 m  47.76   
16  172  Simonsson Elias  2001  STRÖMSTAD  AR8501  25 m  48.74   
17  34  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  49.10   
18  102  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  49.16   
19  156  Selmosson Rasmus  2005  SKÖVDE SS  AK1905  25 m  49.63   
20  16  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  50.40   
21  116  Koljic Anes  2005  S 02  AQ9505  25 m  51.36   
22  30  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  52.15   
23  21  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  52.62   
24  122  Näs Love  2005  S 02  AN2905  25 m  53.00   
25  83  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  50 m  53.80   
26  79  Lövgren Fabian  2005  SK GÖTENE  AJ7305  25 m  54.04   
27  188  Carlbom Ludvig  2002  ÅSUNDEN  AV5902  50 m  55.94   
28  86  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  56.24   
29  95  Ståhlberg Victor  2004  MARIESTAD  AS6904  50 m  56.81   
30  64  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m  56.91   
31  126  Samuelsson Sandgren David  2004  S 02  AU3704  25 m  59.82   
32  84  Christiansson Gustav  2001  MARIESTAD  AX5701  25 m  1:00.81   
33  168  Källvik Max  2004  STRÖMSTAD  AE9704  25 m  1:03.71   
34  187  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN  AT5504  25 m  1:04.59   
35  97  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  50 m  1:11.10   
36  13  Chen Henrik  2005  ELFSBORG  AD5505  25 m     
37  144  Hassel Simon  2003  SKÖVDE SS  AX6303  25 m     
38  183  Wireklev Erik  2005  SVENLJUNGA  AP6505  25 m     
39  219  Strömberg Hannes  2005  SK GÖTENE    25 m    EFT 
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  21.05   
Andersson Wilma  2006  ELFSBORG  AV6606  25 m  21.44   
178  Karanovic Enna  2006  SVENLJUNGA  AM8206  25 m  21.84   
112  Franzén Ida  2006  S 02  AM0606  25 m  22.17   
24  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  22.72   
15  Einarsson Edith  2006  ELFSBORG  AD1606  25 m  24.03   
78  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m  24.25   
40  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  24.34   
92  Olsson Esther  2008  MARIESTAD  AA7608  25 m  24.49   
10  200  Haknert Alma  2007  SK ALINGSÅ  AH1807  25 m  24.73   
11  10  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  25.04   
12  129  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m  25.49   
13  18  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  25.57   
14  197  Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ  AF6607  25 m  26.98   
15  211  Simonsson Freja  2006  STRÖMSTAD  AK9606  25 m  27.15   
16  170  Rohman Alva  2007  STRÖMSTAD  AC7807  25 m  27.47   
17  43  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  27.86   
18  28  Johansson Ellen  2008  ELFSBORG  AB6208  25 m  28.41   
19  62  Källström Hilda  2006  FALKÖPING  AO3606  25 m  28.55   
20  199  Flyckt Ella  2007  SK ALINGSÅ  AH7607  25 m  28.67   
21  65  Samuelsson Lova  2006  FALKÖPING  AB6606  25 m  29.09   
22  17  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  25 m  29.24   
23  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  25 m  29.37   
24  58  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  31.11   
25  Abrahamsson Elvira  2007  ELFSBORG  AM3407  25 m  31.20   
26  80  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m  31.28   
27  55  Florén Elsa  2007  FALKÖPING  AL6807  25 m  31.54   
28  152  Markevind Sara  2006  SKÖVDE SS  AD7206  25 m  31.63   
29  76  Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  AF0407  25 m  31.79   
30  171  Rohman Elsa  2009  STRÖMSTAD  AA2409  25 m  34.25   
31  57  Jansson Felicia  2007  FALKÖPING  AA3407  25 m  41.68   
32  23  Holmesund Ida  2006  ELFSBORG  BB7206  25 m     
33  175  Östby Molly  2006  STRÖMSTAD  AK1806  25 m     
34  213  Liljedahl Hilma  2006  ANDERSTORP  AX1206  25 m     
35  214  Skoglund Linnea  2007  ÅSUNDEN  AK8607  25 m     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  22.22   
206  Sandwall Oscar  2006  SK ALINGSÅ  AC5106  25 m  25.12   
133  Zhu Charlie  2006  S 02  AM1306  25 m  25.19   
203  Karlsson Melvin  2006  SK ALINGSÅ  AB5906  25 m  25.23   
123  Olofsson Lukas  2006  S 02  AM8106  25 m  25.57   
31  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  26.35   
124  Pettersson Enzo  2006  S 02  AM9106  25 m  26.71   
Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  27.94   
198  Caspersen Andreas  2007  SK ALINGSÅ  AD0707  25 m  28.18   
10  39  Sabo Oscar  2008  ELFSBORG  AA6108  25 m  28.24   
11  20  Hansson Philip  2007  ELFSBORG  AB6507  25 m  29.31   
12  60  Jonsson Victor  2006  FALKÖPING  AB5706  25 m  29.39   
13  215  Lind Max  2007  FALKÖPING  AA6107  25 m  29.79   
14  204  Loveryd Alexander  2008  SK ALINGSÅ  AB3908  25 m  29.90   
15  221  Gabriel Marko Vito  2006  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  28.62   
66  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  50 m  30.33   
87  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  30.46   
85  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  25 m  30.50   
59  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  30.58   
218  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  30.67   
205  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  25 m  30.80   
110  Edvardsson Maja  2003  S 02  BH2603  25 m  31.13   
98  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  31.44   
10  56  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  31.75   
11  96  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  31.75   
12  118  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  31.80   
13  131  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  32.32   
14  70  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  32.38   
15  207  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  32.94   
16  45  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  33.09   
17  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  33.10   
18  91  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  34.30   
19  54  Alsiö Moa  2001  FALKÖPING  BO3801  25 m  34.36   
20  33  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  34.49   
21  165  Haugland Isabel  2002  STRÖMSTAD  AV4602  25 m  34.57   
22  132  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  34.60   
23  114  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  34.78   
24  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  34.80   
25  146  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m  34.85   
26  105  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  34.90   
27  166  Haugland Wilma  2000  STRÖMSTAD  BJ2800  25 m  35.08   
28  195  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  35.11   
29  93  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  35.16   
30  113  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  50 m  35.44   
31  182  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m  35.56   
32  25  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  50 m  35.76   
33  27  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  25 m  35.93   
34  181  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  36.02   
35  169  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  36.07   
36  157  Thell Nellie  2004  SKÖVDE SS  BF0804  50 m  36.15   
37  194  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  36.18   
38  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  50 m  36.66   
39  150  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  50 m  37.01   
40  89  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  37.25   
41  147  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  25 m  37.38   
42  32  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m  37.42   
43  35  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  37.56   
44  41  Siwersjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  25 m  37.62   
45  42  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  37.74   
46  75  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE  AP1405  25 m  37.93   
47  167  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  38.13   
48  153  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  38.16   
49  19  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  38.35   
50  44  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  50 m  38.50   
51  36  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m  38.70   
52  148  Johansson Linnea  2003  SKÖVDE SS  BM4403  25 m  38.77   
53  176  Engström Lovisa  2003  SVENLJUNGA  BL1403  50 m  38.81   
54  77  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  50 m  38.89   
55  117  Kostadinova Eleonora  2005  S 02  BF6205  25 m  39.06   
56  68  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  39.34   
57  173  Stenström Amanda  2001  STRÖMSTAD  BN5801  25 m  39.34   
58  184  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  39.35   
59  61  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING  AL4805  25 m  39.41   
60  180  Lundqvist Emma  2005  SVENLJUNGA  AC0805  25 m  40.52   
61  53  Alsiö Hanna  2004  FALKÖPING  AO0404  25 m  40.60   
62  81  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  50 m  40.60   
63  141  Bozic Andrea  2004  SKÖVDE SS  AO9204  25 m  40.75   
64  208  Tillberg Ellen  2005  SK ALINGSÅ  AS4405  25 m  41.03   
65  29  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  25 m  41.47   
66  12  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  42.06   
67  111  Enghult Filippa  2005  S 02  BJ8405  25 m  42.33   
68  201  Hansson Meya  2005  SK ALINGSÅ  AM7805  25 m  42.81   
69  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  43.13   
70  174  Stenström Lovisa  2003  STRÖMSTAD  AX4403  25 m  43.70   
71  88  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  50 m  43.79   
72  155  Rettig Anna  2002  SKÖVDE SS  BP2802  50 m  44.52   
73  151  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m  45.29   
74  186  Bolsing Emma  2005  ÅSUNDEN  AB2805  25 m  49.02   
75  202  Hultberg Paulina  2005  SK ALINGSÅ  BH1205  25 m  1:00.88   
76  Lindman Ella  2005  ANDERSTORP  BK9405  25 m     
77  154  Nyqvist Ellen  2003  SKÖVDE SS  BZ5803  25 m     
78  158  Vizlin Ida  2004  SKÖVDE SS  BQ4404  25 m     
79  160  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m     
80  185  Björkman Linnea  2004  ÅSUNDEN  BT0404  25 m     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  29.88   
177  Falchenberg Joel  2000  SVENLJUNGA  AN7900  25 m  30.31   
125  Rowland John Andrew  2003  S 02  AY1503  50 m  30.92   
143  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  31.08   
193  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  50 m  31.63   
212  Macmillan Skoglund Charlie  2004  Gjøvik SK    25 m  31.86   
104  Bohlin Noel  2003  S 02  AM4903  25 m  32.50   
121  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  25 m  33.14   
Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  50 m  34.84   
10  120  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  25 m  35.46   
11  34  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  50 m  35.47   
12  95  Ståhlberg Victor  2004  MARIESTAD  AS6904  50 m  36.13   
13  216  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  36.32   
14  94  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  36.37   
15  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  37.45   
16  172  Simonsson Elias  2001  STRÖMSTAD  AR8501  25 m  37.45   
17  142  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  37.47   
18  188  Carlbom Ludvig  2002  ÅSUNDEN  AV5902  50 m  37.68   
19  145  Helgesson Isak  2003  SKÖVDE SS  AF0103  25 m  37.72   
20  149  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  50 m  38.02   
21  84  Christiansson Gustav  2001  MARIESTAD  AX5701  50 m  38.91   
22  122  Näs Love  2005  S 02  AN2905  50 m  39.52   
23  183  Wireklev Erik  2005  SVENLJUNGA  AP6505  25 m  39.56   
24  16  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  40.03   
25  30  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  40.79   
26  126  Samuelsson Sandgren David  2004  S 02  AU3704  25 m  40.94   
27  64  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m  41.98   
28  187  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN  AT5504  25 m  42.05   
29  21  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  50 m  42.61   
30  168  Källvik Max  2004  STRÖMSTAD  AE9704  25 m  42.83   
31  86  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  43.67   
32  156  Selmosson Rasmus  2005  SKÖVDE SS  AK1905  25 m  45.20   
33  83  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  50 m  46.09   
34  79  Lövgren Fabian  2005  SK GÖTENE  AJ7305  25 m  47.98   
35  97  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  50 m  57.04   
36  13  Chen Henrik  2005  ELFSBORG  AD5505  25 m     
37  116  Koljic Anes  2005  S 02  AQ9505  25 m     
38  144  Hassel Simon  2003  SKÖVDE SS  AX6303  25 m     
39  219  Strömberg Hannes  2005  SK GÖTENE    25 m    EFT 
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  1:13.01   
218  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  1:15.64   
98  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  1:17.78   
70  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  1:19.07   
59  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  1:19.86   
63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:20.33   
96  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  1:22.26   
45  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  1:22.86   
110  Edvardsson Maja  2003  S 02  BH2603  25 m  1:23.55   
10  119  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  1:24.55   
11  131  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  1:24.88   
12  56  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  1:25.04   
13  118  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  1:26.24   
14  146  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m  1:26.36   
15  54  Alsiö Moa  2001  FALKÖPING  BO3801  25 m  1:26.51   
16  22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:26.93   
17  33  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  1:26.98   
18  25  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  1:27.34   
19  107  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  1:27.45   
20  207  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  1:27.58   
21  113  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  1:27.90   
22  114  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  1:28.08   
23  147  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  25 m  1:28.87   
24  91  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  1:29.53   
25  105  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  1:29.54   
26  132  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  1:30.17   
27  87  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  1:30.28   
28  103  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  1:30.78   
29  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  1:31.01   
30  195  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  1:31.60   
31  93  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:32.69   
32  89  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  1:32.78   
33  24  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:33.05   
34  166  Haugland Wilma  2000  STRÖMSTAD  BJ2800  25 m  1:33.79   
35  128  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  25 m  1:34.01   
36  181  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  1:34.03   
37  35  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  1:34.07   
38  182  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m  1:34.30   
39  32  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m  1:34.40   
40  42  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  1:34.48   
41  68  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  1:34.78   
42  153  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  1:34.98   
43  27  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  25 m  1:35.80   
44  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  1:35.85   
45  150  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  1:35.87   
46  167  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  1:36.97   
47  61  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING  AL4805  25 m  1:37.31   
48  40  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  1:37.73   
49  152  Markevind Sara  2006  SKÖVDE SS  AD7206  25 m  1:39.71   
50  184  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  1:39.94   
51  81  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  1:40.33   
52  77  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  25 m  1:40.55   
53  41  Siwersjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  25 m  1:40.80   
54  19  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  1:41.09   
55  157  Thell Nellie  2004  SKÖVDE SS  BF0804  25 m  1:41.25   
56  44  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:41.59   
57  112  Franzén Ida  2006  S 02  AM0606  25 m  1:41.69   
58  36  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m  1:42.36   
59  176  Engström Lovisa  2003  SVENLJUNGA  BL1403  25 m  1:43.10   
60  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  1:44.72   
61  58  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  1:44.85   
62  29  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  25 m  1:45.41   
63  10  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:45.72   
64  43  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  1:48.08   
65  170  Rohman Alva  2007  STRÖMSTAD  AC7807  25 m  1:48.82   
66  178  Karanovic Enna  2006  SVENLJUNGA  AM8206  25 m  1:49.72   
67  18  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  1:49.75   
68  15  Einarsson Edith  2006  ELFSBORG  AD1606  25 m  1:52.30   
69  180  Lundqvist Emma  2005  SVENLJUNGA  AC0805  25 m  1:52.33   
70  211  Simonsson Freja  2006  STRÖMSTAD  AK9606  25 m  1:53.27   
71  88  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  1:54.80   
72  175  Östby Molly  2006  STRÖMSTAD  AK1806  25 m  1:55.81   
73  75  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE  AP1405  25 m  1:59.69   
74  197  Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ  AF6607  25 m  2:17.02   
75  12  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m     
76  17  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  25 m     
77  28  Johansson Ellen  2008  ELFSBORG  AB6208  25 m     
78  53  Alsiö Hanna  2004  FALKÖPING  AO0404  25 m     
79  62  Källström Hilda  2006  FALKÖPING  AO3606  25 m     
80  76  Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  AF0407  25 m     
81  78  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m     
82  80  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m     
83  148  Johansson Linnea  2003  SKÖVDE SS  BM4403  25 m     
84  158  Vizlin Ida  2004  SKÖVDE SS  BQ4404  25 m     
85  165  Haugland Isabel  2002  STRÖMSTAD  AV4602  25 m     
86  200  Haknert Alma  2007  SK ALINGSÅ  AH1807  25 m     
87  202  Hultberg Paulina  2005  SK ALINGSÅ  BH1205  25 m     
88  208  Tillberg Ellen  2005  SK ALINGSÅ  AS4405  25 m     
89  222  Malnar Marta Eva  2004  ÅSUNDEN    25 m     
90  223  Malnar Maria Tereza  2007  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
104  Bohlin Noel  2003  S 02  AM4903  25 m  1:24.19   
143  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  1:24.22   
109  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  1:25.80   
193  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  25 m  1:25.94   
212  Macmillan Skoglund Charlie  2004  Gjøvik SK    25 m  1:26.19   
121  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  25 m  1:26.95   
106  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  25 m  1:27.04   
130  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  25 m  1:27.89   
145  Helgesson Isak  2003  SKÖVDE SS  AF0103  25 m  1:28.32   
10  216  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  1:29.64   
11  108  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  25 m  1:29.90   
12  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  1:29.96   
13  149  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  25 m  1:30.47   
14  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:31.60   
15  34  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:31.88   
16  94  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  1:32.80   
17  120  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  25 m  1:33.87   
18  142  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  1:36.04   
19  11  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  1:38.02   
20  30  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  1:41.01   
21  31  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  1:45.34   
22  123  Olofsson Lukas  2006  S 02  AM8106  25 m  1:46.25   
23  203  Karlsson Melvin  2006  SK ALINGSÅ  AB5906  25 m  1:47.69   
24  21  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  1:48.50   
25  215  Lind Max  2007  FALKÖPING  AA6107  25 m  1:53.03   
26  60  Jonsson Victor  2006  FALKÖPING  AB5706  25 m  1:55.30   
27  Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  2:01.96   
28  13  Chen Henrik  2005  ELFSBORG  AD5505  25 m     
29  16  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m     
30  64  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m     
31  79  Lövgren Fabian  2005  SK GÖTENE  AJ7305  25 m     
32  84  Christiansson Gustav  2001  MARIESTAD  AX5701  25 m     
33  95  Ståhlberg Victor  2004  MARIESTAD  AS6904  25 m     
34  102  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m     
35  125  Rowland John Andrew  2003  S 02  AY1503  25 m     
36  144  Hassel Simon  2003  SKÖVDE SS  AX6303  25 m     
37  156  Selmosson Rasmus  2005  SKÖVDE SS  AK1905  25 m     
38  188  Carlbom Ludvig  2002  ÅSUNDEN  AV5902  25 m     
39  198  Caspersen Andreas  2007  SK ALINGSÅ  AD0707  25 m     
40  206  Sandwall Oscar  2006  SK ALINGSÅ  AC5106  25 m     
 
Gren 25, 4x50m Frisim Damer D-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
134  S02 Damer [2004] Lag 1  2004  S 02    25 m  2:12.55   
135  S02 Damer [2004] Lag2  2004  S 02    25 m  2:19.93   
136  S02 Damer [2004] Lag3  2004  S 02    25 m  2:39.01   
209  SK Alingså Damer [2004]  2004  SK ALINGSÅ    25 m  3:08.23   
Anderstorp Damer [2004]  2004  ANDERSTORP    25 m     
46  Elfsborg Damer Gul  2006  ELFSBORG    25 m     
47  Elfsborg Damer Svart  2004  ELFSBORG    25 m     
49  Elfsborg Damer Vit  2004  ELFSBORG    25 m     
71  Falköping Damer  2005  FALKÖPING    25 m     
10  161  Skövde SS Damer [2005]  2005  SKÖVDE SS    25 m     
11  226  Åss Damer Yngre  2007  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 26, 4x50m Frisim Herrar D-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
138  S02 Herrar [2004]  2004  S 02    25 m  2:22.78   
101  Mariestad Herrar [2004]  2004  MARIESTAD    25 m  2:42.26   
51  Elfsborg Herrar Gul  2006  ELFSBORG    25 m     
52  Elfsborg Herrar Svart  2006  ELFSBORG    25 m     
210  SK Alingså Herrar [2004]  2004  SK ALINGSÅ    25 m     
 
Gren 27, 4x50m Frisim Damer A-C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Mariestad Damer [2001]  2001  MARIESTAD    25 m  2:01.53   
100  Mariestad Damer 2 [2003]  2003  MARIESTAD    25 m  2:19.02   
162  Skövde SS Damer 2  2003  SKÖVDE SS    25 m  2:30.52   
72  Falköping Damer Lag 1  1917  FALKÖPING    25 m     
73  Falköping Damer Lag 2  2001  FALKÖPING    25 m     
82  SK Götene Damer  1917  SK GÖTENE    25 m     
159  Skövde SS Damer  2003  SKÖVDE SS    25 m     
225  Åss Damer Äldre  2002  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 28, 4x50m Frisim Herrar A-C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
137  S02 Herrar [1917]  1917  S 02    25 m  2:06.64   
163  Skövde SS Herrar 2003  2003  SKÖVDE SS    25 m  2:24.29   
74  Falköping Herrar  1917  FALKÖPING    25 m     
224  Åss Herrar  2002  ÅSUNDEN    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  27 september 2016 
Licensierad till: Åsundens Simsällskap  Utskriftstid  22:59