Deltagarlista Gren 1-28 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  28 september 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  06:45   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  1:05.27   
107  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:06.08   
230  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  25 m  1:06.10   
195  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  1:06.76   
106  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  1:08.62   
Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  1:11.33   
82  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  1:11.93   
203  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  25 m  1:13.59   
65  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  1:15.41   
10  113  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  1:15.77   
11  92  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  1:15.86   
12  103  Melin Hilda  2002  MARIESTAD  AM4402  25 m  1:16.24   
13  115  Zanderau Wilma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  1:16.86   
14  169  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m  1:17.21   
15  155  Persson Sofie  2004  SKENE SIM  AB5804  25 m  1:17.86   
16  183  Halilaj Arieta  2002  SVENLJUNGA  AW5802  50 m  1:17.90   
17  205  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  1:18.43   
18  70  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  1:18.84   
19  54  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  50 m  1:19.27   
20  74  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:19.91   
21  102  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  1:20.53   
22  97  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  50 m  1:21.62   
23  14  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:23.34   
24  178  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  1:23.74   
25  33  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  1:23.80   
26  81  Wernmyr Frida  2002  FALKÖPING  AL2202  25 m  1:24.17   
27  172  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  1:24.25   
28  119  Benjamin Linn  2002  S 02  BH8802  25 m  1:24.52   
29  95  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  1:24.57   
30  108  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  1:24.61   
31  151  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  25 m  1:24.81   
32  121  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  1:24.87   
33  110  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:25.73   
34  200  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  1:25.84   
35  67  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m  1:27.53   
36  130  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  50 m  1:27.53   
37  105  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  1:28.18   
38  96  Nyman-Ryd Linn  2003  KUNGÄLV  AA1803  25 m  1:28.45   
39  91  Antonsson Malva  2002  KUNGÄLV  BU5402  50 m  1:28.85   
40  154  Persengård Stella  2004  SKENE SIM  AL6804  25 m  1:28.87   
41  137  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  50 m  1:29.06   
42  187  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  50 m  1:30.48   
43  163  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  25 m  1:30.77   
44  49  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  1:31.38   
45  193  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  1:31.46   
46  53  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:32.93   
47  93  Hedqvist Mira  2002  KUNGÄLV  BG8202  25 m  1:33.76   
48  199  Söderberg Rebecka  2004  ÅSUNDEN  AB0404  50 m  1:34.15   
49  139  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  50 m  1:36.10   
50  94  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  25 m  1:36.83   
51  185  Karlsson Clara  2002  SVENLJUNGA  BR6602  50 m  1:38.92   
52  39  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m  1:39.66   
53  182  Engström Lovisa  2003  SVENLJUNGA  BL1403  50 m  1:39.68   
54  170  Strålman Alva  2003  SKÖVDE SS  BM6403  25 m  1:42.26   
55  78  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  1:46.54   
56  190  Silvander Wilma  2003  TRANÅS SS  BU6203  25 m  1:50.11   
57  192  Söderberg Matilda  2003  TRANÅS SS  BU7203  25 m  1:51.87   
58  153  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m  1:51.91   
59  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  1:52.16   
60  18  Cavca Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m     
61  36  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m     
62  189  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m     
63  202  Johansson Alma  2000  SK ALINGSÅ  AB0800  25 m     
64  216  Böke Nora  2001  SK ALINGSÅ    25 m     
65  217  Svensson Elin  2004  ÅSUNDEN  AA6804  25 m     
66  218  Krüger Jasmine  2003  ÅSUNDEN  AL1403  25 m     
67  228  Edman Emma  2003  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
191  Sjölander Jonatan  1985  TRANÅS SS  AA2385  25 m  57.03   
79  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:01.18   
68  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  1:01.92   
164  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  25 m  1:06.38   
188  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  1:08.54   
80  Svedberg Victor  1996  FALKÖPING  AI6996  25 m  1:09.88   
221  Hansson Dennis  2000  ÅSUNDEN  AB9900  25 m  1:10.93   
168  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  1:11.61   
161  Hidic Ajdin  2001  SKÖVDE SS  AX3301  25 m  1:14.00   
10  227  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN  AH1103  25 m  1:15.22   
11  236  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  25 m  1:15.26   
12  134  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  1:16.35   
13  50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  1:17.55   
14  20  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  1:19.54   
15  150  Lidbom Max  2004  SKENE SIM  AC0104  25 m  1:19.63   
16  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  1:19.91   
17  160  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  1:20.34   
18  131  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  25 m  1:22.58   
19  43  Sandgren Klas  2002  ELFSBORG  AG4902  25 m  1:22.80   
20  132  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  25 m  1:25.41   
21  118  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  50 m  1:25.47   
22  125  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  50 m  1:25.72   
23  122  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  50 m  1:26.47   
24  124  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  50 m  1:26.51   
25  196  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  1:28.33   
26  180  Simonsson Elias  2001  STRÖMSTAD  AR8501  25 m  1:28.60   
27  136  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  50 m  1:31.20   
28  174  Johansson Erik  2001  STRÖMSTAD  AZ2101  25 m  1:31.79   
29  144  Andersson Isak  2003  SKENE SIM  AR0503  25 m  1:32.51   
30  112  Silow Isak  2002  MARIESTAD  AV1102  25 m  1:33.36   
31  128  Hekmati Håkan  2004  S 02  AF2704  50 m  1:36.89   
32  133  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  25 m  1:36.96   
33  158  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  1:39.62   
34  175  Källvik Max  2004  STRÖMSTAD  AE9704  25 m  1:47.35   
35  12  Avdic Dzenan  2004  ELFSBORG    25 m     
36  76  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m     
37  135  Skåregård Lukas  2004  S 02  AS4104  25 m     
38  210  Andersson Erik  2003  SKÖVDE SS    25 m     
39  226  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  15.59   
55  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  17.03   
138  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  17.07   
127  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  17.76   
28  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  18.12   
114  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  18.16   
123  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  18.39   
24  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  18.46   
120  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  18.89   
10  16  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  18.99   
11  89  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  25 m  19.58   
12  56  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  19.59   
13  223  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  19.80   
14  149  Larsson Alma  2006  SKENE SIM  AA8206  25 m  20.02   
15  186  Lundqvist Emma  2005  SVENLJUNGA  AC0805  25 m  20.11   
16  46  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  20.13   
17  220  Bolsing Filippa  2005  ÅSUNDEN  AM4805  25 m  20.19   
18  147  Hagert Alea  2006  SKENE SIM  AM6406  25 m  20.32   
19  104  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  20.50   
20  129  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  21.12   
21  159  Forsell Emma  2005  SKÖVDE SS  AJ9205  25 m  21.36   
22  27  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  21.38   
23  23  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  21.83   
24  69  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  22.02   
25  238  Hjelm Tindra  2005  ÅSUNDEN  AB1805  25 m  22.10   
26  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  22.38   
27  13  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  22.39   
28  48  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  22.70   
29  35  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m  23.49   
30  219  Krüger Natalie  2006  ÅSUNDEN  AC1606  25 m  23.88   
31  72  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING  AL4805  25 m  24.06   
32  209  Clark Elsa  2007  ÅSUNDEN  AB0607  25 m  24.31   
33  126  Franzén Ida  2006  S 02  AM0606  25 m  24.33   
34  10  Andersson Myra  2006  ELFSBORG  AC1406  25 m  24.42   
35  90  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m  24.46   
36  44  Sening Wilma  2008  ELFSBORG  AA0408  25 m  24.87   
37  194  Bolsing Emma  2005  ÅSUNDEN  AB2805  25 m  24.95   
38  184  Karanovic Enna  2006  SVENLJUNGA  AM8206  25 m  25.50   
39  40  Nygren Annie  2006  ELFSBORG  AJ0806  25 m  25.55   
40  64  Binnberg Nyström Alice  2006  FALKÖPING  AB7606  25 m  27.39   
41  109  Olsson Esther  2008  MARIESTAD  AA7608  25 m  28.12   
42  145  Andersson Olivia  2005  SKENE SIM  AY5205  25 m  32.07   
43  17  Böhrén Emma  2008  ELFSBORG  AA9608  25 m  32.81   
44  224  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m  47.89   
45  30  Johansson Ellen  2008  ELFSBORG    25 m     
46  34  Jägborn Claudia  2005  ELFSBORG    25 m     
47  41  Nygren Tilda  2007  ELFSBORG    25 m     
48  51  Tammjärv Alexandra  2005  ELFSBORG  AY7405  25 m     
49  73  Källström Hilda  2006  FALKÖPING  AO3606  25 m     
50  88  Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  AF0407  25 m     
51  165  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m     
52  171  Fändrik Prang Mailin  2006  STRÖMSTAD  AK6606  25 m     
53  173  Isnes Isabella  2005  STRÖMSTAD  BB2805  25 m     
54  176  Lundin Hanna  2005  STRÖMSTAD  AN6605  25 m     
55  179  Rohman Alva  2007  STRÖMSTAD  AC7807  25 m     
56  181  Simonsson Freja  2006  STRÖMSTAD  AK9606  25 m     
57  197  Knall Louise  2006  ÅSUNDEN    25 m     
58  201  Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ    25 m     
59  213  Persson Märta  2007  SK ALINGSÅ    25 m     
60  225  Stark Milla  2006  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  17.13   
111  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  19.36   
Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m  19.44   
212  Lindh Alfred  2007  SKENE SIM  AA6507  25 m  20.76   
47  Sovsic Adel  2007  ELFSBORG  AA0307  25 m  21.00   
15  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  21.73   
26  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  22.32   
31  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  22.53   
71  Jonsson Victor  2006  FALKÖPING  AB5706  25 m  23.63   
10  204  Sandwall Oscar  2006  SK ALINGSÅ  AC5106  25 m  24.19   
11  11  Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  24.92   
12  75  Lind Max  2007  FALKÖPING  AA6107  25 m  25.60   
13  146  Arnell Einar  2006  SKENE SIM  AA0706  25 m  25.85   
14  52  Thörngren Eric  2006  ELFSBORG  AB2906  25 m  26.88   
15  25  Hansson Philip  2007  ELFSBORG  AB6507  25 m  28.80   
16  148  Jarhult Albin  2007  SKENE SIM  AB4507  25 m  29.18   
17  152  Nikumaa Isak  2008  SKENE SIM  AA4308  25 m  31.64   
18  208  Clark Jack  2009  ÅSUNDEN  AA1109  25 m  40.58   
19  19  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m     
20  21  Ejdersjö Alvar  2005  ELFSBORG    25 m     
21  32  Johansson Isac  2006  ELFSBORG    25 m     
22  57  Zettergren Isac  2005  ELFSBORG    25 m     
23  99  Eriksson Olle  2005  MARIESTAD  AK2705  25 m     
24  100  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m     
25  101  Jakobsson Nils  2005  MARIESTAD  AK4705  25 m     
26  229  Edman Emil  2007  ÅSUNDEN    25 m     
27  237  Brinck Lukas  2008  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
230  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  25 m  32.51   
77  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  33.58   
66  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  33.97   
195  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  35.02   
107  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  35.90   
198  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  38.29   
203  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  25 m  38.30   
106  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  38.73   
155  Persson Sofie  2004  SKENE SIM  AB5804  25 m  38.90   
10  14  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  40.10   
11  169  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m  40.59   
12  115  Zanderau Wilma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  40.99   
13  205  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  41.20   
14  113  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  41.67   
15  70  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  41.95   
16  74  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  43.10   
17  92  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  43.17   
18  33  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  43.92   
19  200  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  44.56   
20  154  Persengård Stella  2004  SKENE SIM  AL6804  25 m  45.54   
21  183  Halilaj Arieta  2002  SVENLJUNGA  AW5802  25 m  45.70   
22  97  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  46.90   
23  151  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  25 m  47.13   
24  49  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  47.70   
25  95  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  50.16   
26  102  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  51.10   
27  187  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  52.44   
28  96  Nyman-Ryd Linn  2003  KUNGÄLV  AA1803  25 m  53.38   
29  105  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  54.30   
30  108  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  54.36   
31  193  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  55.03   
32  110  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  50 m  56.78   
33  199  Söderberg Rebecka  2004  ÅSUNDEN  AB0404  25 m  59.10   
34  93  Hedqvist Mira  2002  KUNGÄLV  BG8202  25 m  1:01.24   
35  202  Johansson Alma  2000  SK ALINGSÅ  AB0800  25 m  1:12.64   
36  153  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m     
37  162  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m     
38  192  Söderberg Matilda  2003  TRANÅS SS  BU7203  25 m     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  32.04   
68  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  32.36   
164  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  50 m  34.07   
80  Svedberg Victor  1996  FALKÖPING  AI6996  25 m  36.94   
168  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  37.06   
221  Hansson Dennis  2000  ÅSUNDEN  AB9900  25 m  37.50   
43  Sandgren Klas  2002  ELFSBORG  AG4902  25 m  38.73   
188  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  38.77   
Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  39.04   
10  50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  41.22   
11  150  Lidbom Max  2004  SKENE SIM  AC0104  50 m  47.20   
12  124  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  25 m  48.03   
13  144  Andersson Isak  2003  SKENE SIM  AR0503  25 m  56.98   
14  112  Silow Isak  2002  MARIESTAD  AV1102  25 m  1:00.36   
15  158  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m     
16  160  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m     
17  196  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m     
18  236  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  25 m     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  17.67   
55  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  19.35   
127  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  20.25   
56  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  21.16   
114  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  21.51   
28  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  21.61   
46  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  22.48   
16  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  23.39   
129  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  23.40   
10  48  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  23.56   
11  138  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  23.75   
12  23  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  24.01   
13  123  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  24.01   
14  186  Lundqvist Emma  2005  SVENLJUNGA  AC0805  25 m  24.13   
15  147  Hagert Alea  2006  SKENE SIM  AM6406  25 m  24.40   
16  89  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  25 m  24.60   
17  24  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  24.82   
18  27  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  24.90   
19  238  Hjelm Tindra  2005  ÅSUNDEN  AB1805  25 m  24.90   
20  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  25.12   
21  149  Larsson Alma  2006  SKENE SIM  AA8206  25 m  25.14   
22  72  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING  AL4805  25 m  25.16   
23  126  Franzén Ida  2006  S 02  AM0606  25 m  25.22   
24  223  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  25.67   
25  104  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  25.76   
26  10  Andersson Myra  2006  ELFSBORG  AC1406  25 m  26.12   
27  35  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m  26.27   
28  13  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  26.43   
29  220  Bolsing Filippa  2005  ÅSUNDEN  AM4805  25 m  26.46   
30  109  Olsson Esther  2008  MARIESTAD  AA7608  25 m  26.53   
31  90  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m  26.54   
32  40  Nygren Annie  2006  ELFSBORG  AJ0806  25 m  26.59   
33  69  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  26.81   
34  219  Krüger Natalie  2006  ÅSUNDEN  AC1606  25 m  28.67   
35  64  Binnberg Nyström Alice  2006  FALKÖPING  AB7606  25 m  29.45   
36  17  Böhrén Emma  2008  ELFSBORG  AA9608  25 m  29.81   
37  184  Karanovic Enna  2006  SVENLJUNGA  AM8206  25 m  30.97   
38  44  Sening Wilma  2008  ELFSBORG  AA0408  25 m  32.01   
39  194  Bolsing Emma  2005  ÅSUNDEN  AB2805  25 m  32.28   
40  30  Johansson Ellen  2008  ELFSBORG    25 m     
41  41  Nygren Tilda  2007  ELFSBORG    25 m     
42  51  Tammjärv Alexandra  2005  ELFSBORG  AY7405  25 m     
43  73  Källström Hilda  2006  FALKÖPING  AO3606  25 m     
44  88  Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  AF0407  25 m     
45  120  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m     
46  159  Forsell Emma  2005  SKÖVDE SS  AJ9205  25 m     
47  165  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m     
48  171  Fändrik Prang Mailin  2006  STRÖMSTAD  AK6606  25 m     
49  173  Isnes Isabella  2005  STRÖMSTAD  BB2805  25 m     
50  176  Lundin Hanna  2005  STRÖMSTAD  AN6605  25 m     
51  179  Rohman Alva  2007  STRÖMSTAD  AC7807  25 m     
52  181  Simonsson Freja  2006  STRÖMSTAD  AK9606  25 m     
53  201  Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ    25 m     
54  213  Persson Märta  2007  SK ALINGSÅ    25 m     
55  224  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m     
56  225  Stark Milla  2006  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  20.11   
31  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  23.01   
111  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  23.21   
19  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  23.43   
47  Sovsic Adel  2007  ELFSBORG  AA0307  25 m  23.87   
Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m  24.63   
26  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  24.80   
71  Jonsson Victor  2006  FALKÖPING  AB5706  25 m  26.43   
204  Sandwall Oscar  2006  SK ALINGSÅ  AC5106  25 m  28.64   
10  11  Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  29.07   
11  75  Lind Max  2007  FALKÖPING  AA6107  25 m  29.46   
12  25  Hansson Philip  2007  ELFSBORG  AB6507  25 m  31.54   
13  52  Thörngren Eric  2006  ELFSBORG  AB2906  25 m  31.68   
14  148  Jarhult Albin  2007  SKENE SIM  AB4507  25 m  33.78   
15  152  Nikumaa Isak  2008  SKENE SIM  AA4308  25 m  41.46   
16  15  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m     
17  21  Ejdersjö Alvar  2005  ELFSBORG    25 m     
18  32  Johansson Isac  2006  ELFSBORG    25 m     
19  57  Zettergren Isac  2005  ELFSBORG    25 m     
20  99  Eriksson Olle  2005  MARIESTAD  AK2705  25 m     
21  101  Jakobsson Nils  2005  MARIESTAD  AK4705  25 m     
22  177  lundin Hans  2007  STRÖMSTAD  AC5107  25 m     
23  212  Lindh Alfred  2007  SKENE SIM  AA6507  25 m     
24  229  Edman Emil  2007  ÅSUNDEN    25 m     
25  237  Brinck Lukas  2008  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  34.24   
230  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  25 m  35.72   
107  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  35.88   
195  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  36.38   
203  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  25 m  37.10   
Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  37.44   
77  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  37.64   
106  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  39.02   
205  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  39.51   
10  102  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  39.70   
11  82  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  39.77   
12  92  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  40.15   
13  155  Persson Sofie  2004  SKENE SIM  AB5804  50 m  40.54   
14  103  Melin Hilda  2002  MARIESTAD  AM4402  25 m  40.86   
15  115  Zanderau Wilma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  40.98   
16  113  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  41.19   
17  183  Halilaj Arieta  2002  SVENLJUNGA  AW5802  25 m  41.47   
18  54  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  41.53   
19  70  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  42.08   
20  200  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  42.29   
21  178  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  42.96   
22  74  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  43.24   
23  172  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  43.35   
24  154  Persengård Stella  2004  SKENE SIM  AL6804  25 m  43.43   
25  121  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  43.81   
26  97  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  43.85   
27  137  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  25 m  44.61   
28  Flensner Aida  2003  VÄNERSBORG  BA6403  25 m  44.76   
29  67  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m  44.80   
30  105  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  44.84   
31  65  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  44.96   
32  119  Benjamin Linn  2002  S 02  BH8802  25 m  45.23   
33  169  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m  45.30   
34  151  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  25 m  45.82   
35  163  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  25 m  45.87   
36  110  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  46.07   
37  94  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  25 m  46.79   
38  130  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  47.07   
39  96  Nyman-Ryd Linn  2003  KUNGÄLV  AA1803  25 m  47.20   
40  95  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  47.26   
41  217  Svensson Elin  2004  ÅSUNDEN  AA6804  25 m  47.49   
42  166  Larsson-Johansson Linnea  2003  SKÖVDE SS  BD9403  25 m  47.76   
43  202  Johansson Alma  2000  SK ALINGSÅ  AB0800  25 m  48.35   
44  187  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  48.43   
45  108  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  49.02   
46  199  Söderberg Rebecka  2004  ÅSUNDEN  AB0404  25 m  49.07   
47  235  Lundberg Nelly  2004  ÅSUNDEN  AY9204  25 m  49.82   
48  53  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  49.83   
49  49  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  49.98   
50  182  Engström Lovisa  2003  SVENLJUNGA  BL1403  25 m  50.31   
51  139  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  50.50   
52  93  Hedqvist Mira  2002  KUNGÄLV  BG8202  25 m  51.71   
53  39  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m  52.00   
54  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m  53.07   
55  78  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  54.23   
56  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  56.21   
57  153  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m  56.21   
58  190  Silvander Wilma  2003  TRANÅS SS  BU6203  25 m  57.49   
59  170  Strålman Alva  2003  SKÖVDE SS  BM6403  25 m  1:03.59   
60  18  Cavca Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m     
61  36  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m     
62  45  Settergren Julia  2004  ELFSBORG    25 m     
63  185  Karlsson Clara  2002  SVENLJUNGA  BR6602  25 m     
64  189  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m     
65  216  Böke Nora  2001  SK ALINGSÅ    25 m     
66  228  Edman Emma  2003  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  33.09   
221  Hansson Dennis  2000  ÅSUNDEN  AB9900  25 m  36.06   
188  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  36.07   
68  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  36.30   
164  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  25 m  37.32   
134  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  37.85   
168  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  39.43   
Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  40.57   
20  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  50 m  41.85   
10  150  Lidbom Max  2004  SKENE SIM  AC0104  25 m  42.07   
11  160  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  43.12   
12  131  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  25 m  44.53   
13  227  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN  AH1103  25 m  44.56   
14  125  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  44.91   
15  161  Hidic Ajdin  2001  SKÖVDE SS  AX3301  25 m  45.06   
16  158  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  46.00   
17  128  Hekmati Håkan  2004  S 02  AF2704  25 m  46.32   
18  144  Andersson Isak  2003  SKENE SIM  AR0503  25 m  47.67   
19  122  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  25 m  47.68   
20  196  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  47.96   
21  118  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  49.25   
22  132  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  25 m  49.43   
23  Karlsson Arvid  2004  VÄNERSBORG  AJ4104  25 m  49.73   
24  136  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  25 m  49.74   
25  180  Simonsson Elias  2001  STRÖMSTAD  AR8501  25 m  50.08   
26  76  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m  52.49   
27  135  Skåregård Lukas  2004  S 02  AS4104  25 m  52.85   
28  112  Silow Isak  2002  MARIESTAD  AV1102  25 m  54.12   
29  174  Johansson Erik  2001  STRÖMSTAD  AZ2101  25 m  54.14   
30  Vikström Albin  2004  VÄNERSBORG  AG2704  25 m  58.04   
31  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m     
32  12  Avdic Dzenan  2004  ELFSBORG    25 m     
33  133  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  25 m     
34  175  Källvik Max  2004  STRÖMSTAD  AE9704  25 m     
35  210  Andersson Erik  2003  SKÖVDE SS    25 m     
36  226  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN    25 m     
37  236  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  25 m     
 
Gren 11, 4x50m Medley Damer D-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Elfsborg Damer 1  2005  ELFSBORG    25 m  2:40.00   
117  Mariestad Damer [2003]  2003  MARIESTAD    25 m  2:42.08   
60  Elfsborg Damer 2  2006  ELFSBORG    25 m  2:55.00   
140  S02 Damer [2003]  2003  S 02    25 m  2:58.60   
84  Falköping Damer [2003]  2003  FALKÖPING    25 m     
156  Skene Sim Damer [2003]  2003  SKENE SIM    25 m     
206  Damer Yngre  2003  SKÖVDE SS    25 m     
231  Damer Yngre Åsunden 1  2003  ÅSUNDEN    25 m     
233  Damer Yngre Åsunden 2  2003  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 12, 4x50m Medley Herrar D-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  S02 Herrar [2003]  2003  S 02    25 m  2:48.00   
62  Elfsborg Herrar 1  2005  ELFSBORG    25 m  2:54.00   
61  Elfsborg Herrar  2006  ELFSBORG    25 m  2:56.00   
63  Elfsborg Herrar 2]  2003  ELFSBORG    25 m     
157  Skene Sim1  2003  SKENE SIM    25 m     
 
Gren 13, 4x50m Medley Damer A-C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Mariestad Damer [2000]  2000  MARIESTAD    25 m  2:31.60   
83  Falköping Damer [1916]  1916  FALKÖPING    25 m     
232  Damer Äldre Åsunden  1998  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 14, 4x50m Medley Herrar A-C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Falköping Herrar [1916]  1916  FALKÖPING    25 m     
207  Herrar Äldre  2000  SKÖVDE SS    25 m     
234  Herrar Åsunden  2000  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  15.76   
114  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  18.72   
138  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  19.40   
55  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  19.67   
28  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  20.06   
46  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  20.25   
149  Larsson Alma  2006  SKENE SIM  AA8206  25 m  22.37   
16  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  22.41   
23  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  22.42   
10  24  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  22.44   
11  42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  22.60   
12  223  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  22.88   
13  89  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  25 m  22.94   
14  13  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  23.08   
15  186  Lundqvist Emma  2005  SVENLJUNGA  AC0805  25 m  23.90   
16  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  24.51   
17  127  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  24.99   
18  104  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  27.19   
19  69  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  29.84   
20  35  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m  31.49   
21  194  Bolsing Emma  2005  ÅSUNDEN  AB2805  25 m  32.50   
22  10  Andersson Myra  2006  ELFSBORG  AC1406  25 m  35.34   
23  44  Sening Wilma  2008  ELFSBORG  AA0408  25 m     
24  48  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m     
25  90  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m     
26  123  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m     
27  145  Andersson Olivia  2005  SKENE SIM  AY5205  25 m     
28  147  Hagert Alea  2006  SKENE SIM  AM6406  25 m     
29  159  Forsell Emma  2005  SKÖVDE SS  AJ9205  25 m     
30  219  Krüger Natalie  2006  ÅSUNDEN  AC1606  25 m     
31  220  Bolsing Filippa  2005  ÅSUNDEN  AM4805  25 m     
32  225  Stark Milla  2006  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  20.20   
111  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  23.57   
26  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  27.50   
19  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  28.41   
212  Lindh Alfred  2007  SKENE SIM  AA6507  25 m  32.94   
Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m     
11  Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m     
15  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m     
21  Ejdersjö Alvar  2005  ELFSBORG    25 m     
10  25  Hansson Philip  2007  ELFSBORG  AB6507  25 m     
11  31  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m     
12  32  Johansson Isac  2006  ELFSBORG    25 m     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  39.64   
77  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  40.09   
Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  40.56   
195  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  40.91   
107  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  41.92   
115  Zanderau Wilma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  42.50   
106  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  42.96   
113  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  43.56   
203  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  25 m  43.74   
10  74  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  44.47   
11  82  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  44.69   
12  92  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  44.71   
13  103  Melin Hilda  2002  MARIESTAD  AM4402  25 m  44.79   
14  14  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  45.24   
15  67  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m  45.28   
16  178  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  45.60   
17  33  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  45.73   
18  183  Halilaj Arieta  2002  SVENLJUNGA  AW5802  25 m  46.01   
19  151  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  25 m  46.08   
20  211  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  25 m  46.18   
21  70  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  46.69   
22  54  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  46.86   
23  65  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  46.99   
24  205  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  47.35   
25  172  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  47.48   
26  108  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  47.50   
27  163  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  50 m  47.62   
28  102  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  47.69   
29  18  Cavca Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  48.32   
30  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  49.05   
31  199  Söderberg Rebecka  2004  ÅSUNDEN  AB0404  25 m  49.28   
32  202  Johansson Alma  2000  SK ALINGSÅ  AB0800  25 m  49.38   
33  200  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  49.43   
34  155  Persson Sofie  2004  SKENE SIM  AB5804  25 m  49.55   
35  81  Wernmyr Frida  2002  FALKÖPING  AL2202  25 m  49.76   
36  119  Benjamin Linn  2002  S 02  BH8802  25 m  49.86   
37  162  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m  50.58   
38  218  Krüger Jasmine  2003  ÅSUNDEN  AL1403  25 m  50.77   
39  91  Antonsson Malva  2002  KUNGÄLV  BU5402  25 m  50.91   
40  182  Engström Lovisa  2003  SVENLJUNGA  BL1403  25 m  51.50   
41  110  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  51.52   
42  217  Svensson Elin  2004  ÅSUNDEN  AA6804  25 m  51.64   
43  Flensner Aida  2003  VÄNERSBORG  BA6403  25 m  52.07   
44  137  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  25 m  52.51   
45  187  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  52.95   
46  154  Persengård Stella  2004  SKENE SIM  AL6804  25 m  52.99   
47  95  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  53.28   
48  235  Lundberg Nelly  2004  ÅSUNDEN  AY9204  25 m  53.41   
49  169  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m  53.84   
50  105  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  54.05   
51  130  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  50 m  54.56   
52  78  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  54.67   
53  39  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m  54.74   
54  36  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m  54.75   
55  29  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  25 m  55.73   
56  53  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  55.90   
57  94  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  25 m  56.02   
58  193  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  56.11   
59  189  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m  56.19   
60  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m  56.71   
61  139  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  57.08   
62  185  Karlsson Clara  2002  SVENLJUNGA  BR6602  50 m  57.22   
63  153  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m  59.96   
64  170  Strålman Alva  2003  SKÖVDE SS  BM6403  25 m  1:00.27   
65  190  Silvander Wilma  2003  TRANÅS SS  BU6203  25 m  1:12.14   
66  45  Settergren Julia  2004  ELFSBORG    25 m     
67  166  Larsson-Johansson Linnea  2003  SKÖVDE SS  BD9403  25 m     
68  192  Söderberg Matilda  2003  TRANÅS SS  BU7203  25 m     
69  228  Edman Emma  2003  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
236  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  25 m  40.65   
43  Sandgren Klas  2002  ELFSBORG  AG4902  25 m  40.67   
79  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  40.78   
68  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  41.98   
50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  43.18   
80  Svedberg Victor  1996  FALKÖPING  AI6996  25 m  43.47   
188  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  50 m  43.98   
227  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN  AH1103  25 m  44.71   
125  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  46.36   
10  134  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  46.59   
11  158  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  47.22   
12  132  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  25 m  48.19   
13  20  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  50 m  49.63   
14  150  Lidbom Max  2004  SKENE SIM  AC0104  25 m  49.64   
15  122  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  25 m  49.75   
16  144  Andersson Isak  2003  SKENE SIM  AR0503  50 m  49.77   
17  124  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  25 m  50.10   
18  131  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  25 m  50.18   
19  Karlsson Arvid  2004  VÄNERSBORG  AJ4104  25 m  50.87   
20  136  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  25 m  51.05   
21  128  Hekmati Håkan  2004  S 02  AF2704  25 m  52.57   
22  118  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  50 m  53.34   
23  161  Hidic Ajdin  2001  SKÖVDE SS  AX3301  25 m  53.47   
24  196  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  53.74   
25  160  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  53.93   
26  168  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  54.34   
27  112  Silow Isak  2002  MARIESTAD  AV1102  25 m  55.19   
28  174  Johansson Erik  2001  STRÖMSTAD  AZ2101  25 m  57.63   
29  Vikström Albin  2004  VÄNERSBORG  AG2704  25 m  1:01.78   
30  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  1:02.08   
31  76  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m  1:06.26   
32  175  Källvik Max  2004  STRÖMSTAD  AE9704  25 m  1:07.79   
33  12  Avdic Dzenan  2004  ELFSBORG    25 m     
34  135  Skåregård Lukas  2004  S 02  AS4104  25 m     
35  210  Andersson Erik  2003  SKÖVDE SS    25 m     
36  226  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  19.78   
114  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  19.98   
42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  21.51   
123  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  22.62   
138  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  22.95   
27  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  24.61   
28  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  24.68   
16  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  24.74   
46  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  24.81   
10  55  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  24.87   
11  127  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  25.22   
12  56  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  25.44   
13  184  Karanovic Enna  2006  SVENLJUNGA  AM8206  25 m  25.53   
14  120  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  25.59   
15  126  Franzén Ida  2006  S 02  AM0606  25 m  25.89   
16  238  Hjelm Tindra  2005  ÅSUNDEN  AB1805  25 m  26.69   
17  89  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  25 m  26.96   
18  223  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  26.96   
19  72  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING  AL4805  25 m  27.18   
20  90  Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  AA3608  25 m  27.51   
21  24  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m  27.84   
22  13  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  28.77   
23  149  Larsson Alma  2006  SKENE SIM  AA8206  25 m  28.92   
24  35  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m  29.15   
25  104  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  30.72   
26  23  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  30.75   
27  109  Olsson Esther  2008  MARIESTAD  AA7608  25 m  31.23   
28  10  Andersson Myra  2006  ELFSBORG  AC1406  25 m  31.47   
29  147  Hagert Alea  2006  SKENE SIM  AM6406  25 m  31.65   
30  48  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  32.29   
31  194  Bolsing Emma  2005  ÅSUNDEN  AB2805  25 m  32.34   
32  40  Nygren Annie  2006  ELFSBORG  AJ0806  25 m  32.60   
33  69  Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  AD3406  25 m  32.68   
34  186  Lundqvist Emma  2005  SVENLJUNGA  AC0805  25 m  32.77   
35  209  Clark Elsa  2007  ÅSUNDEN  AB0607  25 m  34.12   
36  44  Sening Wilma  2008  ELFSBORG  AA0408  25 m  34.45   
37  219  Krüger Natalie  2006  ÅSUNDEN  AC1606  25 m  35.00   
38  145  Andersson Olivia  2005  SKENE SIM  AY5205  25 m  36.86   
39  17  Böhrén Emma  2008  ELFSBORG  AA9608  25 m  39.98   
40  64  Binnberg Nyström Alice  2006  FALKÖPING  AB7606  25 m  42.05   
41  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  44.38   
42  30  Johansson Ellen  2008  ELFSBORG    25 m     
43  34  Jägborn Claudia  2005  ELFSBORG    25 m     
44  41  Nygren Tilda  2007  ELFSBORG    25 m     
45  51  Tammjärv Alexandra  2005  ELFSBORG  AY7405  25 m     
46  73  Källström Hilda  2006  FALKÖPING  AO3606  25 m     
47  88  Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  AF0407  25 m     
48  129  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m     
49  159  Forsell Emma  2005  SKÖVDE SS  AJ9205  25 m     
50  165  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m     
51  171  Fändrik Prang Mailin  2006  STRÖMSTAD  AK6606  25 m     
52  173  Isnes Isabella  2005  STRÖMSTAD  BB2805  25 m     
53  176  Lundin Hanna  2005  STRÖMSTAD  AN6605  25 m     
54  179  Rohman Alva  2007  STRÖMSTAD  AC7807  25 m     
55  181  Simonsson Freja  2006  STRÖMSTAD  AK9606  25 m     
56  197  Knall Louise  2006  ÅSUNDEN    25 m     
57  201  Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ    25 m     
58  213  Persson Märta  2007  SK ALINGSÅ    25 m     
59  222  Skoglund Frida  2007  ÅSUNDEN    25 m     
60  224  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m     
61  225  Stark Milla  2006  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  22.36   
37  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  23.36   
Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m  25.71   
31  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m  26.53   
26  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  27.02   
212  Lindh Alfred  2007  SKENE SIM  AA6507  25 m  28.20   
146  Arnell Einar  2006  SKENE SIM  AA0706  25 m  29.95   
75  Lind Max  2007  FALKÖPING  AA6107  25 m  30.59   
52  Thörngren Eric  2006  ELFSBORG  AB2906  25 m  31.37   
10  204  Sandwall Oscar  2006  SK ALINGSÅ  AC5106  25 m  31.56   
11  11  Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  32.25   
12  71  Jonsson Victor  2006  FALKÖPING  AB5706  25 m  32.70   
13  148  Jarhult Albin  2007  SKENE SIM  AB4507  25 m  33.12   
14  15  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m     
15  21  Ejdersjö Alvar  2005  ELFSBORG    25 m     
16  22  Ertmanski Kacper  2005  ELFSBORG    25 m     
17  32  Johansson Isac  2006  ELFSBORG    25 m     
18  47  Sovsic Adel  2007  ELFSBORG  AA0307  25 m     
19  98  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  25 m     
20  99  Eriksson Olle  2005  MARIESTAD  AK2705  25 m     
21  100  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m     
22  101  Jakobsson Nils  2005  MARIESTAD  AK4705  25 m     
23  152  Nikumaa Isak  2008  SKENE SIM  AA4308  25 m     
24  177  lundin Hans  2007  STRÖMSTAD  AC5107  25 m     
25  229  Edman Emil  2007  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  29.85   
230  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  25 m  29.85   
107  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  30.63   
195  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  30.67   
203  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  25 m  30.80   
106  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  31.28   
Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  31.80   
77  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  31.87   
211  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  25 m  32.56   
10  65  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING  AJ3801  25 m  32.69   
11  82  Winberg Alma  2001  FALKÖPING  AH6401  25 m  33.44   
12  102  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  33.81   
13  115  Zanderau Wilma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  33.87   
14  205  Sandwall Viktoria  2003  SK ALINGSÅ  BG7203  25 m  33.96   
15  113  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  34.81   
16  92  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  34.94   
17  70  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  34.95   
18  103  Melin Hilda  2002  MARIESTAD  AM4402  25 m  35.25   
19  183  Halilaj Arieta  2002  SVENLJUNGA  AW5802  25 m  35.30   
20  54  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  35.47   
21  155  Persson Sofie  2004  SKENE SIM  AB5804  25 m  35.68   
22  74  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  36.06   
23  198  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  36.57   
24  130  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  50 m  37.01   
25  33  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  37.19   
26  81  Wernmyr Frida  2002  FALKÖPING  AL2202  25 m  37.26   
27  178  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  37.27   
28  218  Krüger Jasmine  2003  ÅSUNDEN  AL1403  25 m  37.46   
29  14  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  37.52   
30  202  Johansson Alma  2000  SK ALINGSÅ  AB0800  25 m  37.53   
31  108  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  37.55   
32  119  Benjamin Linn  2002  S 02  BH8802  25 m  37.58   
33  200  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  37.85   
34  67  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m  38.01   
35  172  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  38.13   
36  95  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  38.44   
37  110  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  38.76   
38  151  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  50 m  38.79   
39  163  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  50 m  38.90   
40  97  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  38.91   
41  137  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  50 m  38.94   
42  91  Antonsson Malva  2002  KUNGÄLV  BU5402  50 m  39.40   
43  217  Svensson Elin  2004  ÅSUNDEN  AA6804  25 m  39.41   
44  121  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  39.48   
45  94  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  50 m  39.51   
46  96  Nyman-Ryd Linn  2003  KUNGÄLV  AA1803  25 m  39.53   
47  193  Berglund Vilma  2003  ÅSUNDEN  AD3803  25 m  39.80   
48  39  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m  40.15   
49  166  Larsson-Johansson Linnea  2003  SKÖVDE SS  BD9403  25 m  40.17   
50  187  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  40.23   
51  105  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  40.40   
52  199  Söderberg Rebecka  2004  ÅSUNDEN  AB0404  25 m  40.47   
53  Flensner Aida  2003  VÄNERSBORG  BA6403  25 m  41.27   
54  139  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  50 m  41.32   
55  189  Skoog Ebba  2004  SVENLJUNGA  AZ2404  25 m  41.79   
56  235  Lundberg Nelly  2004  ÅSUNDEN  AY9204  25 m  42.02   
57  53  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  50 m  42.10   
58  185  Karlsson Clara  2002  SVENLJUNGA  BR6602  50 m  42.44   
59  49  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  42.51   
60  162  Högström Sandra  2003  SKÖVDE SS  BF0603  25 m  42.74   
61  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  43.33   
62  154  Persengård Stella  2004  SKENE SIM  AL6804  50 m  43.44   
63  182  Engström Lovisa  2003  SVENLJUNGA  BL1403  25 m  44.09   
64  93  Hedqvist Mira  2002  KUNGÄLV  BG8202  25 m  44.65   
65  78  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  45.03   
66  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m  46.67   
67  153  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m  47.47   
68  192  Söderberg Matilda  2003  TRANÅS SS  BU7203  25 m  47.92   
69  36  Konstantoulas Kassandra  2004  ELFSBORG  BJ1604  25 m  48.37   
70  170  Strålman Alva  2003  SKÖVDE SS  BM6403  25 m  48.90   
71  190  Silvander Wilma  2003  TRANÅS SS  BU6203  25 m  50.57   
72  18  Cavca Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m     
73  29  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  25 m     
74  45  Settergren Julia  2004  ELFSBORG    25 m     
75  216  Böke Nora  2001  SK ALINGSÅ    25 m     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  27.63   
68  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  28.33   
221  Hansson Dennis  2000  ÅSUNDEN  AB9900  25 m  30.27   
188  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  50 m  30.58   
80  Svedberg Victor  1996  FALKÖPING  AI6996  25 m  30.70   
164  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  50 m  31.22   
168  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  31.67   
Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  32.69   
134  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  34.24   
10  43  Sandgren Klas  2002  ELFSBORG  AG4902  25 m  34.49   
11  50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  34.56   
12  131  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  25 m  35.46   
13  150  Lidbom Max  2004  SKENE SIM  AC0104  25 m  36.41   
14  132  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  50 m  36.59   
15  20  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  36.77   
16  160  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  36.82   
17  118  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  37.66   
18  112  Silow Isak  2002  MARIESTAD  AV1102  25 m  37.76   
19  125  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  50 m  38.01   
20  124  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  50 m  38.11   
21  122  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  50 m  38.29   
22  227  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN  AH1103  25 m  38.78   
23  180  Simonsson Elias  2001  STRÖMSTAD  AR8501  25 m  38.80   
24  136  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  50 m  39.99   
25  128  Hekmati Håkan  2004  S 02  AF2704  50 m  40.31   
26  144  Andersson Isak  2003  SKENE SIM  AR0503  25 m  40.89   
27  133  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  25 m  41.56   
28  174  Johansson Erik  2001  STRÖMSTAD  AZ2101  25 m  41.98   
29  158  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m  42.65   
30  Karlsson Arvid  2004  VÄNERSBORG  AJ4104  25 m  43.03   
31  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  45.67   
32  135  Skåregård Lukas  2004  S 02  AS4104  25 m  47.26   
33  175  Källvik Max  2004  STRÖMSTAD  AE9704  25 m  47.65   
34  196  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m  48.21   
35  76  Ljus Gabriel  2004  FALKÖPING  AH2304  25 m  53.90   
36  Vikström Albin  2004  VÄNERSBORG  AG2704  25 m  54.53   
37  12  Avdic Dzenan  2004  ELFSBORG    25 m     
38  161  Hidic Ajdin  2001  SKÖVDE SS  AX3301  25 m     
39  210  Andersson Erik  2003  SKÖVDE SS    25 m     
40  226  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN    25 m     
41  236  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  25 m     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  1:15.82   
77  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  25 m  1:16.21   
230  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  25 m  1:16.45   
195  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  1:17.94   
211  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  25 m  1:20.82   
107  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:21.23   
106  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  1:21.97   
Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  1:22.20   
167  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  1:23.17   
10  115  Zanderau Wilma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  1:27.30   
11  203  Richards Tindra  2001  SK ALINGSÅ  BD2401  25 m  1:27.34   
12  113  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  1:28.03   
13  74  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:28.39   
14  70  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  1:29.19   
15  183  Halilaj Arieta  2002  SVENLJUNGA  AW5802  25 m  1:29.31   
16  92  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  1:31.04   
17  102  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  1:31.16   
18  200  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  1:31.60   
19  169  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  25 m  1:32.04   
20  67  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m  1:33.54   
21  54  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  1:34.10   
22  155  Persson Sofie  2004  SKENE SIM  AB5804  25 m  1:34.76   
23  14  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:34.91   
24  103  Melin Hilda  2002  MARIESTAD  AM4402  25 m  1:36.03   
25  172  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  1:36.97   
26  55  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:37.15   
27  105  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  1:37.31   
28  33  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  1:38.08   
29  97  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  1:38.23   
30  163  Johansson Ida  2003  SKÖVDE SS  AE2403  25 m  1:39.78   
31  108  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  1:39.82   
32  138  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  1:40.28   
33  110  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:40.50   
34  130  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  1:40.68   
35  81  Wernmyr Frida  2002  FALKÖPING  AL2202  25 m  1:40.76   
36  95  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  25 m  1:42.16   
37  217  Svensson Elin  2004  ÅSUNDEN  AA6804  25 m  1:42.65   
38  187  Lundqvist Louise  2003  SVENLJUNGA  AQ1403  25 m  1:43.04   
39  151  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  25 m  1:43.31   
40  154  Persengård Stella  2004  SKENE SIM  AL6804  25 m  1:43.99   
41  91  Antonsson Malva  2002  KUNGÄLV  BU5402  25 m  1:44.14   
42  114  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  1:44.21   
43  96  Nyman-Ryd Linn  2003  KUNGÄLV  AA1803  25 m  1:44.47   
44  199  Söderberg Rebecka  2004  ÅSUNDEN  AB0404  25 m  1:46.60   
45  137  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  25 m  1:47.06   
46  94  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  25 m  1:49.31   
47  28  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  1:49.57   
48  53  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:50.25   
49  223  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  1:50.79   
50  89  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE  AM6605  25 m  1:50.86   
51  42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  1:53.85   
52  78  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  1:54.90   
53  46  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  1:59.36   
54  149  Larsson Alma  2006  SKENE SIM  AA8206  25 m  2:00.17   
55  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  2:02.48   
56  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  2:07.54   
57  Flensner Aida  2003  VÄNERSBORG  BA6403  25 m     
58  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m     
59  10  Andersson Myra  2006  ELFSBORG  AC1406  25 m     
60  13  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m     
61  16  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m     
62  23  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m     
63  24  Fritzson Filippa  2005  ELFSBORG  AE3205  25 m     
64  29  Johannsmeyer Lara  2003  ELFSBORG  BV9603  25 m     
65  35  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m     
66  39  Nyberg Ebba  2004  ELFSBORG  AZ8804  25 m     
67  44  Sening Wilma  2008  ELFSBORG  AA0408  25 m     
68  48  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m     
69  49  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m     
70  93  Hedqvist Mira  2002  KUNGÄLV  BG8202  25 m     
71  119  Benjamin Linn  2002  S 02  BH8802  25 m     
72  123  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m     
73  127  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m     
74  139  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m     
75  153  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m     
76  159  Forsell Emma  2005  SKÖVDE SS  AJ9205  25 m     
77  182  Engström Lovisa  2003  SVENLJUNGA  BL1403  25 m     
78  190  Silvander Wilma  2003  TRANÅS SS  BU6203  25 m     
79  192  Söderberg Matilda  2003  TRANÅS SS  BU7203  25 m     
80  194  Bolsing Emma  2005  ÅSUNDEN  AB2805  25 m     
81  202  Johansson Alma  2000  SK ALINGSÅ  AB0800  25 m     
82  216  Böke Nora  2001  SK ALINGSÅ    25 m     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
191  Sjölander Jonatan  1985  TRANÅS SS  AA2385  25 m  1:06.14   
79  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:12.45   
68  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  1:14.94   
221  Hansson Dennis  2000  ÅSUNDEN  AB9900  25 m  1:17.36   
188  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  1:20.36   
80  Svedberg Victor  1996  FALKÖPING  AI6996  25 m  1:21.01   
164  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  25 m  1:21.21   
134  Shen Kevin  2003  S 02  AL7503  25 m  1:28.09   
160  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  1:28.61   
10  50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:28.66   
11  43  Sandgren Klas  2002  ELFSBORG  AG4902  25 m  1:28.86   
12  150  Lidbom Max  2004  SKENE SIM  AC0104  25 m  1:31.27   
13  168  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  1:31.70   
14  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  1:34.41   
15  20  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  1:36.19   
16  132  Nilsson Robin  2002  S 02  AB4902  25 m  1:40.98   
17  124  Cederqvist Peter  2003  S 02  AL0503  25 m  1:41.92   
18  37  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:44.23   
19  128  Hekmati Håkan  2004  S 02  AF2704  25 m  1:47.62   
20  144  Andersson Isak  2003  SKENE SIM  AR0503  25 m  1:52.94   
21  Karlsson Arvid  2004  VÄNERSBORG  AJ4104  25 m     
22  Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m     
23  11  Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m     
24  15  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m     
25  19  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m     
26  26  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m     
27  31  Johansson Fredddie  2005  ELFSBORG  AG4305  25 m     
28  111  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m     
29  112  Silow Isak  2002  MARIESTAD  AV1102  25 m     
30  118  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m     
31  122  Bränholm Jack  2003  S 02  AQ6503  25 m     
32  125  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m     
33  131  Majed Danier  2003  S 02  AQ1703  25 m     
34  136  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  25 m     
35  158  Bråneke Philip  2004  SKÖVDE SS  AI6304  25 m     
36  196  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN  AJ6502  25 m     
37  210  Andersson Erik  2003  SKÖVDE SS    25 m     
38  212  Lindh Alfred  2007  SKENE SIM  AA6507  25 m     
39  226  Carlbohm Öhrström Tintin  2004  ÅSUNDEN    25 m     
40  236  Saarela Elias  2002  ÅSUNDEN  AU4502  25 m     
 
Gren 25, 4x50m Frisim Damer D-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Mariestad Damer [2003]  2003  MARIESTAD    25 m  2:23.99   
140  S02 Damer [2003]  2003  S 02    25 m  2:33.04   
59  Elfsborg Damer 1  2005  ELFSBORG    25 m  2:42.00   
141  S02 Damer [2003] Lag 2  2003  S 02    25 m  2:52.16   
60  Elfsborg Damer 2  2006  ELFSBORG    25 m  2:53.00   
58  Elfsborg Damer  2003  ELFSBORG    25 m     
85  Falköping Damer [2003] 1  2003  FALKÖPING    25 m     
86  Falköping Damer [2003] 2  2003  FALKÖPING    25 m     
156  Skene Sim Damer [2003]  2003  SKENE SIM    25 m     
10  206  Damer Yngre  2003  SKÖVDE SS    25 m     
11  214  Damer Yngre  2003  SK ALINGSÅ    25 m     
12  231  Damer Yngre Åsunden 1  2003  ÅSUNDEN    25 m     
13  233  Damer Yngre Åsunden 2  2003  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 26, 4x50m Frisim Herrar D-I 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  S02 Herrar [2003]  2003  S 02    25 m  2:25.47   
143  S02 Herrar [2003] Lag 2  2003  S 02    25 m  2:36.60   
62  Elfsborg Herrar 1  2005  ELFSBORG    25 m  2:40.50   
157  Skene Sim1  2003  SKENE SIM    25 m     
 
Gren 27, 4x50m Frisim Damer A-C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Mariestad Damer [2000]  2000  MARIESTAD    25 m  2:11.97   
83  Falköping Damer [1916]  1916  FALKÖPING    25 m     
232  Damer Äldre Åsunden  1998  ÅSUNDEN    25 m     
 
Gren 28, 4x50m Frisim Herrar A-C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Falköping Herrar [1916]  1916  FALKÖPING    25 m     
207  Herrar Äldre  2000  SKÖVDE SS    25 m     
234  Herrar Åsunden  2000  ÅSUNDEN    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 september 2015 
Licensierad till: Åsundens Simsällskap  Utskriftstid  06:45