Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS Race    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Denize Söderqvist  2007  Simklubben Elfsborg            28.20   
Elsa Clark  2007  Åsundens Simsällskap            29.03   
                     
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            22.49   
Jennifer Brink  2006  Åsundens Simsällskap            26.16   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            27.04   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            27.11   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            28.18   
Maja Noren  2006  Åsundens Simsällskap            30.75   
Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            31.64   
Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            16.63   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            19.27   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            19.94   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            20.13   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            20.13   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            20.95   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            21.63   
Tindra Hjelm  2005  Åsundens Simsällskap            22.10   
Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            22.31   
10  Filippa Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            22.35   
11  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            22.39   
12  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            23.19   
13  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            23.30   
14  Ida Söderström  2005  Åsundens Simsällskap            23.40   
15  Viola Wesslund Mökk  2005  Simklubben Elfsborg            23.76   
16  Ella Engström  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap            23.78   
17  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            23.95   
18  Sanna Magnusson  2005  Simklubben Elfsborg            25.73   
19  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            27.06   
20  Tyra Jansson  2005  Åsundens Simsällskap            29.82   
                     
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            15.86   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            16.81   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            17.38   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            17.83   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            18.10   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            18.51   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            18.74   
Elsa Berge-Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            18.81   
Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            18.92   
10  Alicia Miteva  2004  Skövde Simsällskap            19.04   
11  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            19.55   
12  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            20.24   
13  Nelly Lundberg  2004  Åsundens Simsällskap            21.00   
14  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            21.72   
15  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            22.90   
Miranda Bilajac  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Lidl 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Lindh  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            24.95   
Charlie Skoglund  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            35.21   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            35.74   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år 
Sponsor: Lidl 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Sundqvist  2006  Simklubben Elfsborg            23.92   
Einar Arnell  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            31.71   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            33.22   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            35.10   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
Sponsor: Lidl 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            22.11   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            23.09   
Joel Myrqvist  2005  Falköpings Simsällskap            23.19   
Isak Skoglund  2005  Åsundens Simsällskap            29.25   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Elias Ekelund  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Lidl 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            17.45   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            17.59   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            18.55   
Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            18.86   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    34.64        1:12.28   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    35.99        1:17.05   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    35.81        1:18.56   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    36.87        1:18.89   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    37.74        1:19.73   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    37.21        1:20.12   
Emma Svenneby  2003  Simklubben Elfsborg    42.51        1:29.19   
Emelia Skoglund  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    42.17        1:30.59   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap    42.82        1:31.46   
10  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg    42.80        1:32.35   
11  Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02    45.60        1:37.13   
12  Ella Fast  2003  Simklubben S 02    45.53        1:38.48   
13  Leia Wolcher  2003  Simklubben S 02    44.95        1:39.25   
14  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap    46.22        1:41.35   
15  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    47.60        1:41.55   
16  Alva Jern  2003  Simklubben Götene    48.54        1:50.07   
Astrid Nilsson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            DNF   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg    34.47        1:11.71   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    34.81        1:12.52   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    37.16        1:17.67   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    37.87        1:18.53   
Elsa Odd  2002  Åsundens Simsällskap    38.77        1:20.09   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb    38.36        1:22.10   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    41.73        1:28.95   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg    41.34        1:28.99   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02    42.58        1:29.99   
10  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    43.47        1:32.46   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    32.33        1:07.24   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    34.14        1:10.63   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    33.06        1:12.27   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    35.65        1:13.40   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    35.39        1:14.96   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    36.52        1:15.95   
Lena Shafie  2001  Simklubben S 02    37.20        1:16.29   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    37.69        1:21.41   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    37.29        1:26.06   
10  Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap    42.34        1:28.05   
Yasemin Cervin  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    29.90        1:02.22   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    29.87        1:02.94   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    30.72        1:04.00   
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg    30.60        1:04.99   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    31.31        1:05.45   
Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg    33.38        1:10.02   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    33.91        1:10.40   
Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02    34.61        1:12.77   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    36.21        1:18.14   
Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    31.80        1:05.83   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    32.02        1:06.02   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap    32.37        1:08.04   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    32.51        1:09.02   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    32.93        1:11.91   
Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02    35.07        1:13.53   
Elin Wendt  1999  Simklubben S 02    35.09        1:14.05   
Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    35.00        1:14.11   
Anna Shafie  1999  Simklubben S 02    36.97        1:18.05   
10  Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap    39.63        1:24.72   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Lanthandeln i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    36.16        1:13.81   
Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    36.70        1:16.47   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    39.27        1:19.29   
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02    36.79        1:21.43   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    40.32        1:21.53   
Sander Nilssen  2003  Skövde Simsällskap    40.30        1:22.87   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    39.58        1:25.29   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap    40.76        1:25.75   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    41.47        1:27.67   
10  Danier Majed  2003  Simklubben S 02    42.07        1:33.16   
11  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02    45.86        1:35.48   
12  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02    45.88        1:41.41   
13  Agust Tinnerfelt  2003  Skövde Simsällskap    49.23        1:45.00   
Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Lanthandeln i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    34.68        1:12.63   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    41.34        1:30.20   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    43.90        1:38.41   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    49.22        1:48.75   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Lanthandeln i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    31.24        1:04.66   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    32.65        1:09.60   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    33.41        1:10.63   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    33.81        1:12.41   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    35.28        1:14.42   
Oskar Sandgren  2001  Falköpings Simsällskap    39.52        1:25.78   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Lanthandeln i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    28.64        59.37   
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02    30.20        1:02.91   
Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    31.43        1:06.35   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    31.25        1:06.44   
Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02    32.60        1:08.62   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap    34.60        1:12.31   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    35.09        1:12.59   
Joel Falchenberg  2000  Svenljunga Simklubb    37.26        1:17.60   
Andreas Skoog  2000  Simklubben S 02    37.78        1:19.98   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Lanthandeln i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    28.04        57.95   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    29.44        59.63   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    28.85        59.86   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    29.59        1:01.02   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    31.45        1:04.76   
Noah Jones  1997  Simklubben S 02    34.65        1:12.35   
Simon Schariot  1998  Simklubben S 02    35.23        1:14.76   
Erik Lycke  1998  Simklubben S 02    37.38        1:19.53   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            36.92   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            38.74   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            42.54   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            42.54   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            45.47   
Emma Svenneby  2003  Simklubben Elfsborg            46.28   
Filippa Pettersson  2003  Åsundens Simsällskap            51.40   
Emelia Skoglund  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            51.66   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            53.71   
Astrid Nilsson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg            36.85   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            38.01   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            39.42   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            41.40   
Elsa Odd  2002  Åsundens Simsällskap            45.27   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            47.40   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            51.26   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            34.75   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            38.15   
Lena Shafie  2001  Simklubben S 02            40.17   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            40.77   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            40.82   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            44.91   
Yasemin Cervin  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            48.92   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            50.75   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            30.15   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            30.89   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            32.54   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            33.84   
Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg            34.80   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            37.33   
Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            39.51   
Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02            43.16   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            30.78   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            32.95   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            33.82   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap            36.06   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            36.10   
Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02            36.53   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            36.90   
Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            39.22   
Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            40.09   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            39.68   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02            41.53   
Sander Nilssen  2003  Skövde Simsällskap            44.98   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            45.21   
Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.13   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            50.31   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            42.93   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            46.61   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            35.19   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            35.85   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            36.23   
Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02            37.36   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            42.51   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            29.92   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            31.81   
Karl Hallström  2000  Simklubben S 02            33.56   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            34.44   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap            35.74   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap            40.64   
Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02            42.03   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            29.58   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            30.64   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            32.29   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            33.17   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            34.60   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Denize Söderqvist  2007  Simklubben Elfsborg            35.69   
Elsa Clark  2007  Åsundens Simsällskap            38.15   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            26.71   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            27.69   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            28.42   
Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            28.81   
Jennifer Brink  2006  Åsundens Simsällskap            28.89   
Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            35.13   
Maja Noren  2006  Åsundens Simsällskap            35.28   
Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            20.77   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            21.33   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            22.04   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            22.52   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            23.28   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            24.55   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            24.82   
Tindra Hjelm  2005  Åsundens Simsällskap            24.90   
Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            25.00   
10  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            25.89   
11  Filippa Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            26.67   
12  Viola Wesslund Mökk  2005  Simklubben Elfsborg            26.68   
13  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            26.72   
14  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            26.86   
15  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            27.75   
16  Ida Söderström  2005  Åsundens Simsällskap            27.92   
17  Tyra Jansson  2005  Åsundens Simsällskap            30.51   
18  Ella Engström  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap            31.43   
19  Sanna Magnusson  2005  Simklubben Elfsborg            32.75   
20  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            32.84   
21  Edith Smedberg  2005  Åsundens Simsällskap            33.52   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            19.42   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            21.10   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            21.10   
Alicia Miteva  2004  Skövde Simsällskap            21.58   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            21.73   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            22.24   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            22.84   
Nelly Lundberg  2004  Åsundens Simsällskap            23.14   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            23.18   
10  Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            23.58   
11  Elsa Berge-Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            23.70   
12  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            26.46   
13  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            27.62   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            30.47   
Adel Sovsic  2007  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Sundqvist  2006  Simklubben Elfsborg            31.09   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            32.05   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            23.43   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            23.55   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            24.86   
Joel Myrqvist  2005  Falköpings Simsällskap            25.13   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            27.00   
Isak Skoglund  2005  Åsundens Simsällskap            27.50   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Elias Ekelund  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            21.38   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            22.07   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            22.60   
Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            23.85   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            37.52   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            37.71   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            41.15   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.65   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            44.26   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            46.93   
Linnea Larsson-Johansson  2003  Skövde Simsällskap            47.76   
Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02            48.21   
Emma Svenneby  2003  Simklubben Elfsborg            48.42   
10  Leia Wolcher  2003  Simklubben S 02            48.97   
11  Filippa Pettersson  2003  Åsundens Simsällskap            49.65   
12  Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap            50.15   
13  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap            50.52   
14  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            50.54   
15  Ella Fast  2003  Simklubben S 02            51.88   
16  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            53.88   
17  Olivia Sandgren  2003  Falköpings Simsällskap            54.40   
18  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            55.66   
Astrid Nilsson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            38.93   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            43.64   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            45.80   
Elsa Odd  2002  Åsundens Simsällskap            46.52   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            47.84   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            49.06   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            50.40   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            37.09   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            39.16   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            40.26   
Lena Shafie  2001  Simklubben S 02            41.50   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            41.64   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            42.11   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            42.74   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            42.82   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            50.19   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            32.04   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            34.58   
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            35.44   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            36.24   
Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg            36.84   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            39.81   
Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02            43.20   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            33.26   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            35.92   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            37.10   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            37.55   
Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            40.72   
Elin Wendt  1999  Simklubben S 02            42.01   
Anna Shafie  1999  Simklubben S 02            42.32   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            41.65   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            42.08   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            43.03   
Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.50   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            43.52   
Sander Nilssen  2003  Skövde Simsällskap            44.87   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            46.62   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02            48.57   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            48.95   
10  Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            49.63   
11  Agust Tinnerfelt  2003  Skövde Simsällskap            51.56   
12  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            51.87   
13  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            55.67   
14  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            1:02.37   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            39.98   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            44.14   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            51.70   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            53.24   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            34.87   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            36.88   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            38.66   
Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02            43.75   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            44.32   
Oskar Sandgren  2001  Falköpings Simsällskap            50.84   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            31.18   
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            36.26   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap            37.32   
Karl Hallström  2000  Simklubben S 02            37.58   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap            38.51   
Joel Falchenberg  2000  Svenljunga Simklubb            40.96   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            31.44   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            32.30   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            34.19   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            36.09   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            36.66   
Simon Schariot  1998  Simklubben S 02            40.44   
                     
 
Gren 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elfsborg Lag 1 Yngre  2002  Simklubben Elfsborg            2:33.21   
  Linn Koivuluoma  2003      37.75        37.75   
  Astrid Lilja  2002      42.73        1:20.48   
  Tove Apelqvist  2002      34.98        1:55.46   
  Ebba Wahlberg  2002      37.75        2:33.21   
                     
S02 Damer [2002] Lag 1  2002  Simklubben S 02            2:38.98   
  Oliwia Wierzbowska  2003      38.46        38.46   
  Emelie Edberg  2002      46.81        1:25.27   
  Signe Kåberg  2002      39.29        2:04.56   
  Emma Abrahamsson  2003      34.42        2:38.98   
                     
Skene 1  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            2:54.36   
  Nora Lidbom  2002      40.06        40.06   
  Sofia Åstedt  2003      45.50        1:25.56   
  Emelia Skoglund  2003      48.06        2:13.62   
  Sofie Persson  2004      40.74        2:54.36   
                     
Skövde SS Damer [2002]  2002  Skövde Simsällskap            3:00.96   
  Ida Johansson  2003      48.45        48.45   
  Molly Lund  2005      49.12        1:37.57   
  Tilda Rosenqvist  2003      43.31        2:20.88   
  Alicia Miteva  2004      40.08        3:00.96   
                     
Elfsborg Lag 2 Yngre  2002  Simklubben Elfsborg            3:07.64   
  Signe Wahlberg  2005      45.23        45.23   
  Felicia Johansson Thörngren  2003      49.31        1:34.54   
  Elsa Berge-Kleber  2004      1:33.10        3:07.64   
  Emma Svenneby  2003              3:07.64   
                     
Elfsborg Lag 3 Yngre  2002  Simklubben Elfsborg            3:24.27   
  Elly Sjöberg  2005      50.99        50.99   
  Sally Olsson  2005      53.42        1:44.41   
  Agnes Wahlberg  2004      53.18        2:37.59   
  Thilda Häll  2005      46.68        3:24.27   
                     
Falköping Tjejer [2002]  2002  Falköpings Simsällskap            3:25.09   
  Emily Jansson  2003      52.76        52.76   
  Ida Johansson  2002      50.06        1:42.82   
  Julia Jonsson  2004      52.22        2:35.04   
  Olivia Sandgren  2003      50.05        3:25.09   
                     
Åsunden Damer Yngre 1  2002  Åsundens Simsällskap            3:30.34   
  Nelly Lundberg  2004      52.93        52.93   
  Jasmine Krüger  2003      54.68        1:47.61   
  Elin Svensson  2004      1:02.13        2:49.74   
  Vilma Berglund  2003      40.60        3:30.34   
                     
Åsunden Damer Yngre 2  2002  Åsundens Simsällskap            DNS   
  Filippa Pettersson  2003                 
                   
  Elsa Odd  2002                 
  Rebecka Söderberg  2004              DNS   
                     
                     
 
Gren 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elfsborg Lag 1 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            2:06.00   
  Tilda Öman  2000      32.09        32.09   
  Linea Holström  2000      35.49        1:07.58   
  Michelle Berntsson  2000      30.21        1:37.79   
  Alice Palmkvist  2000      28.21        2:06.00   
                     
Elfsborg Lag 2 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            2:12.48   
  Linnéa Fahlberg  1998      33.12        33.12   
  Emma Dubo  1999      37.90        1:11.02   
  Sofie Wirfalk  2000      32.53        1:43.55   
  Emelie Melin  2000      28.93        2:12.48   
                     
S02 Damer Lag 1  1996  Simklubben S 02            2:30.95   
  Regina Borg Wermäng  1999      39.60        39.60   
  Elin Wendt  1999      40.53        1:20.13   
  Matilda Wendt  1997      36.03        1:56.16   
  Anna Shafie  1999      34.79        2:30.95   
                     
Åsunden Damer Äldre  2001  Åsundens Simsällskap            2:30.96   
  Francesca Clark  2001      36.50        36.50   
  Amanda Wallgren  1999      44.67        1:21.17   
  Julia Larsson  1998      33.53        1:54.70   
  Linnea Sandin  1999      36.26        2:30.96   
                     
Falköping Damer [2001]  2001  Falköpings Simsällskap            2:33.22   
  Fanny Johansson  1999      36.75        36.75   
  Hanna Björkman  2001      47.85        1:24.60   
  Tuva Samuelsson  2001      34.87        1:59.47   
  Emelie Gunnarsson  2001      33.75        2:33.22   
                     
Elfsborg Lag 3 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            2:38.29   
  Janka Deák  2000      37.15        37.15   
  Elin Trollsfjord  2001      48.32        1:25.47   
  Filippa Trollsfjord  2001      38.88        2:04.35   
  Louise Johansson  1999      33.94        2:38.29   
                     
S02 Damer Lag 2  1998  Simklubben S 02            2:43.10   
  Negin Hashmati  2000      43.82        43.82   
  Sadaf Paktinat  2001      46.92        1:30.74   
  Lena Shafie  2001      38.88        2:09.62   
  Anna Lipatnikova  2000      33.48        2:43.10   
                     
                     
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Björnhälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S02 Herrar [2002] Lag 1  2002  Simklubben S 02            2:41.27   
  Gustav Forssell  2003      42.02        42.02   
  Maximus Murray  2003      43.37        1:25.39   
  Daniel Clasén  2003      41.41        2:06.80   
  Kevin Shen  2003      34.47        2:41.27   
                     
Elfsborg Lag 1 Yngre  2002  Simklubben Elfsborg            3:13.72   
  Tim Nageus  2005      51.17        51.17   
  Klas Sandgren  2002      46.08        1:37.25   
  Kevin Söderqvist  2004      51.41        2:28.66   
  William Dahlqvist  2005      45.06        3:13.72   
                     
                     
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år 
Sponsor: Björnhälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elfsborg Lag 1 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            2:01.72   
  Melker Olsson  2000      31.37        31.37   
  Jonathan Arvidsson  2000      34.42        1:05.79   
  William Westerlund Holappa  1999      30.23        1:36.02   
  Elliot Olsson  1999      25.70        2:01.72   
                     
Elfsborg Lag 2 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            2:18.50   
  Anes Cavka  1999      31.94        31.94   
  Albin Svenneby  2001      43.10        1:15.04   
  Viktor Johansson  1999      31.77        1:46.81   
  David Engström  2001      31.69        2:18.50   
                     
S02 Herrar Lag 1  1996  Simklubben S 02            2:19.61   
  Karl Hallström  2000      38.19        38.19   
  Gustav Karlsson  2000      41.01        1:19.20   
  Leo Vartoomian  2000      29.29        1:48.49   
  Ivan Diep  2001      31.12        2:19.61   
                     
S02 Herrar Lag 2  1998  Simklubben S 02            2:39.18   
  Simon Schariot  1998      40.07        40.07   
  Noah Jones  1997      45.50        1:25.57   
  Patrik Husepian  2001      41.24        2:06.81   
  Erik Lycke  1998      32.37        2:39.18   
                     
Falköping Herrar  2001  Falköpings Simsällskap            2:55.40   
  Simon Svedberg  2001      34.64        34.64   
  Oskar Sandgren  2001      49.69        1:24.33   
  Viktor Johansson  1998      33.24        1:57.57   
  Joel Myrqvist  2005      57.83        2:55.40   
                     
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            18.19   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            21.29   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            22.46   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            23.76   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            23.84   
Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            26.77   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            28.25   
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            30.08   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            30.33   
10  Ella Engström  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap            33.75   
11  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            39.68   
Edith Smedberg  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Ida Söderström  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            17.26   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            19.95   
Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            21.25   
Miranda Bilajac  2004  Simklubben Elfsborg            21.81   
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            22.64   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            24.04   
Elsa Berge-Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            24.17   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            24.50   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            24.57   
10  Nelly Lundberg  2004  Åsundens Simsällskap            27.84   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år 
Sponsor: Lanthandeln i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            23.92   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            33.00   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Lanthandeln i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            20.72   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            21.40   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.32   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            43.79   
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            44.74   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            45.54   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            48.10   
Ella Fast  2003  Simklubben S 02            48.45   
Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            50.62   
Filippa Pettersson  2003  Åsundens Simsällskap            50.67   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            50.67   
10  Leia Wolcher  2003  Simklubben S 02            51.12   
11  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            52.76   
12  Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02            53.00   
13  Emma Svenneby  2003  Simklubben Elfsborg            53.29   
14  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            54.37   
15  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            54.70   
16  Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap            54.86   
17  Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            55.04   
18  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap            55.23   
19  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            55.78   
20  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            1:03.08   
21  Ebba Westberg  2003  Simklubben Götene            1:10.15   
Alva Jern  2003  Simklubben Götene            DSQ   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Linnea Larsson-Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
Olivia Sandgren  2003  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            41.06   
Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg            41.32   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            47.53   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            47.73   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            48.23   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            48.44   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            49.05   
Elsa Odd  2002  Åsundens Simsällskap            52.77   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            54.62   
Clara Karlsson  2002  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            41.50   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            42.19   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            42.63   
Klara Westberg  2001  Simklubben Götene            43.35   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            45.16   
Lena Shafie  2001  Simklubben S 02            45.57   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            45.88   
Yasemin Cervin  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            47.75   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            48.02   
10  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            48.33   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            36.59   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            38.03   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            38.36   
Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            45.65   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            45.80   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Kontorsutrustning Borås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            38.14   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            38.40   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            40.61   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            40.71   
Elin Wendt  1999  Simklubben S 02            41.59   
Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02            42.45   
Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            42.55   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap            43.98   
Anna Shafie  1999  Simklubben S 02            45.27   
10  Amanda Wallgren  1999  Åsundens Simsällskap            45.52   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            42.91   
Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.60   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            48.37   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02            51.45   
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            51.46   
Sander Nilssen  2003  Skövde Simsällskap            53.31   
Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            53.42   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            53.99   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            54.42   
10  Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            54.54   
11  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            54.77   
Agust Tinnerfelt  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            DSQ   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            43.93   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            47.47   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            51.88   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            54.93   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            43.00   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            43.34   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            47.45   
Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02            48.51   
Oskar Sandgren  2001  Falköpings Simsällskap            49.99   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            35.31   
Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02            41.86   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap            43.51   
Joel Falchenberg  2000  Svenljunga Simklubb            44.97   
Andreas Skoog  2000  Simklubben S 02            45.79   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap            46.76   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            33.52   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            37.59   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            37.67   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            41.09   
Simon Schariot  1998  Simklubben S 02            43.68   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            44.49   
Noah Jones  1997  Simklubben S 02            46.03   
Erik Lycke  1998  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Skoog  2007  Svenljunga Simklubb            37.96   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Brink  2006  Åsundens Simsällskap            27.02   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            31.40   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            34.86   
Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            40.40   
Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            41.05   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            21.59   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            24.20   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            26.84   
Ella Engström  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap            27.83   
Tyra Jansson  2005  Åsundens Simsällskap            27.83   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            27.86   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            27.97   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            28.37   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            29.11   
10  Sanna Magnusson  2005  Simklubben Elfsborg            29.31   
11  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            29.37   
12  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            29.39   
13  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            29.47   
14  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            38.62   
Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Filippa Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Ida Söderström  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Tindra Hjelm  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Nexans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            20.34   
Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            22.06   
Elsa Berge-Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            22.52   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            22.70   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            23.51   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            24.10   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            24.69   
Alicia Miteva  2004  Skövde Simsällskap            24.97   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            25.75   
10  Miranda Bilajac  2004  Simklubben Elfsborg            25.85   
11  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            26.89   
12  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            27.39   
13  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            28.27   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Einar Arnell  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            29.95   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            38.63   
Olof Sundqvist  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            26.95   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            29.62   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            30.43   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            30.48   
Joel Myrqvist  2005  Falköpings Simsällskap            30.79   
Isak Skoglund  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            23.60   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            23.80   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            25.19   
Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            33.10   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            34.22   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            34.95   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            35.30   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            36.77   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            36.83   
Linnea Larsson-Johansson  2003  Skövde Simsällskap            40.17   
Filippa Pettersson  2003  Åsundens Simsällskap            40.94   
Emelia Skoglund  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            41.30   
10  Emma Svenneby  2003  Simklubben Elfsborg            41.42   
11  Leia Wolcher  2003  Simklubben S 02            41.93   
12  Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02            41.94   
13  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            42.74   
14  Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            42.79   
15  Ella Fast  2003  Simklubben S 02            43.47   
16  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            43.56   
17  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            44.20   
18  Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap            44.68   
19  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            45.54   
20  Alva Jern  2003  Simklubben Götene            47.20   
21  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            49.08   
22  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            50.30   
23  Ebba Westberg  2003  Simklubben Götene            1:01.04   
Olivia Sandgren  2003  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg            32.55   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            33.96   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            36.03   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            37.31   
Elsa Odd  2002  Åsundens Simsällskap            37.50   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            37.89   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            39.89   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            39.92   
Clara Karlsson  2002  Svenljunga Simklubb            50.27   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            31.68   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            33.05   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            33.49   
Lena Shafie  2001  Simklubben S 02            33.51   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            34.03   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            34.16   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            34.31   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            35.06   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            36.27   
10  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            36.95   
11  Klara Westberg  2001  Simklubben Götene            38.27   
12  Yasemin Cervin  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            41.14   
13  Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            41.67   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            28.31   
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.63   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            29.34   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            29.75   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            30.26   
Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg            32.89   
Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            33.27   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            33.31   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            35.06   
10  Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02            35.53   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            30.14   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            30.25   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            31.46   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap            31.69   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            32.77   
Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02            33.43   
Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            33.57   
Amanda Wallgren  1999  Åsundens Simsällskap            33.91   
Elin Wendt  1999  Simklubben S 02            34.44   
10  Anna Shafie  1999  Simklubben S 02            34.70   
11  Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            36.98   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            34.64   
Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            35.73   
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            35.93   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            36.88   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02            37.41   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            37.66   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            37.83   
Sander Nilssen  2003  Skövde Simsällskap            37.83   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            39.10   
10  Danier Majed  2003  Simklubben S 02            40.69   
11  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            44.89   
12  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            46.36   
13  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            49.37   
Agust Tinnerfelt  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            33.77   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            41.46   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            48.21   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            29.08   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            31.41   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            32.72   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            32.99   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            34.02   
Oskar Sandgren  2001  Falköpings Simsällskap            38.30   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            28.14   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.47   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            29.59   
Karl Hallström  2000  Simklubben S 02            29.67   
Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02            31.61   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap            33.27   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap            33.30   
Joel Falchenberg  2000  Svenljunga Simklubb            34.03   
Andreas Skoog  2000  Simklubben S 02            36.19   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            27.17   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            27.31   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            27.95   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            29.20   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            29.63   
Noah Jones  1997  Simklubben S 02            33.68   
Simon Schariot  1998  Simklubben S 02            33.79   
Erik Lycke  1998  Simklubben S 02            35.29   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    45.45        1:37.06   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    49.56        1:47.59   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    52.19        1:50.79   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    55.81        1:59.38   
Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb    56.97        2:11.10   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    40.53        1:27.40   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    47.77        1:39.64   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    50.06        1:43.94   
Elsa Berge-Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    55.02        1:49.47   
Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    56.51        1:49.95   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    55.23        1:52.74   
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    54.36        1:53.41   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap    56.65        1:57.42   
Alicia Miteva  2004  Skövde Simsällskap            DNS   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    38.11        1:23.50   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    41.25        1:29.50   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    40.61        1:30.36   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    44.04        1:32.36   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    45.90        1:33.87   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    47.37        1:39.81   
Filippa Pettersson  2003  Åsundens Simsällskap    49.81        1:41.81   
Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg    51.63        1:42.37   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb    54.21        1:50.20   
10  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap    53.29        1:52.01   
Linnea Larsson-Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    52.35        1:52.32   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb    59.42        2:06.27   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    48.33        1:42.28   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    50.15        1:42.44   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    41.43        1:27.20   
Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.48        1:31.21   
Sander Nilssen  2003  Skövde Simsällskap    43.41        1:34.64   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    45.44        1:34.89   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    46.00        1:40.69   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    52.07        1:42.79   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    48.57        1:43.34   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg    38.53        1:21.43   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    39.71        1:22.22   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    42.21        1:30.12   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.03        1:32.07   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb    46.14        1:38.77   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg    49.65        1:39.89   
Elsa Odd  2002  Åsundens Simsällskap    47.88        1:40.79   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    38.19        1:20.81   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    38.00        1:20.81   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    39.60        1:23.33   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    40.97        1:25.89   
Lena Shafie  2001  Simklubben S 02    41.03        1:27.38   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    42.36        1:28.05   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    42.14        1:28.81   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    48.15        1:37.33   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap    50.65        1:41.05   
10  Yasemin Cervin  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    50.16        1:43.27   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    31.51        1:08.83   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    34.37        1:12.95   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    34.09        1:13.18   
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg    34.87        1:14.33   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    34.80        1:14.68   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    38.97        1:19.50   
Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg    38.27        1:22.02   
Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02    41.96        1:28.01   
Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02    42.81        1:31.15   
10  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    42.74        1:31.50   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    34.11        1:14.37   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    36.80        1:15.98   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    36.64        1:20.56   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    36.58        1:20.60   
Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02    40.10        1:24.75   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    37.64        1:25.09   
Elin Wendt  1999  Simklubben S 02    40.65        1:25.15   
Anna Shafie  1999  Simklubben S 02    42.81        1:31.66   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    43.14        1:30.05   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    48.30        1:39.15   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    36.07        1:18.76   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    37.48        1:21.34   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    38.75        1:22.54   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    39.07        1:23.13   
Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02    41.98        1:29.42   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.82        1:29.74   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    31.99        1:08.56   
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02    33.09        1:12.46   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    35.62        1:12.77   
Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    36.31        1:18.24   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    37.53        1:21.67   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap    40.44        1:27.03   
Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    33.26        1:07.76   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    32.87        1:09.58   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    33.70        1:13.38   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    35.80        1:16.65   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    36.09        1:20.31   
                     
 
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elfsborg Lag 1 Yngre  2002  Simklubben Elfsborg            2:19.82   
  Astrid Lilja  2002      34.05        34.05   
  Tove Apelqvist  2002      32.49        1:06.54   
  Linn Koivuluoma  2003      35.41        1:41.95   
  Ebba Wahlberg  2002      37.87        2:19.82   
                     
S02 Damer [2002] Lag 1  2002  Simklubben S 02            2:25.82   
  Emma Abrahamsson  2003      35.36        35.36   
  Oliwia Wierzbowska  2003      33.18        1:08.54   
  Signe Kåberg  2002      37.33        1:45.87   
  Emelie Edberg  2002      39.95        2:25.82   
                     
Skene 1  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            2:34.80   
  Sofia Åstedt  2003      36.67        36.67   
  Emelia Skoglund  2003      41.16        1:17.83   
  Hannah Lilja  2004      40.91        1:58.74   
  Nora Lidbom  2002      36.06        2:34.80   
                     
Skövde SS Damer [2002]  2002  Skövde Simsällskap            2:42.39   
  Alicia Miteva  2004      43.63        43.63   
  Molly Lund  2005      40.85        1:24.48   
  Tilda Rosenqvist  2003      37.80        2:02.28   
  Linnea Larsson-Johansson  2003      40.11        2:42.39   
                     
S02 Damer [2002] Lag 2  2002  Simklubben S 02            2:47.07   
  Sophie Svensson  2003      43.79        43.79   
  Madison Lind  2004      1:24.69        2:08.48   
  Ella Fast  2003      38.59        2:47.07   
  Linn Benjamin  2002              2:47.07   
                     
Elfsborg Lag 2 Yngre  2002  Simklubben Elfsborg            2:53.98   
  Signe Wahlberg  2005      44.95        44.95   
  Felicia Johansson Thörngren  2003      45.05        1:30.00   
  Elsa Berge-Kleber  2004      43.91        2:13.91   
  Emma Svenneby  2003      40.07        2:53.98   
                     
Åsunden Damer Yngre 2  2002  Åsundens Simsällskap            2:54.66   
  Vilma Berglund  2003      44.50        44.50   
  Rebecka Söderberg  2004      49.20        1:33.70   
  Filippa Pettersson  2003      42.75        2:16.45   
  Elsa Odd  2002      38.21        2:54.66   
                     
Åsunden Damer Yngre 1  2002  Åsundens Simsällskap            3:17.66   
  Nelly Lundberg  2004      51.17        51.17   
  Natalie Krüger  2006      57.70        1:48.87   
  Jasmine Krüger  2003      45.59        2:34.46   
  Elin Svensson  2004      43.20        3:17.66   
                     
Falköping Tjejer [2002]  2002  Falköpings Simsällskap            3:17.78   
  Emily Jansson  2003      45.57        45.57   
  Clara Jonsson  2006      1:01.19        1:46.76   
  Olivia Sandgren  2003      52.08        2:38.84   
  Julia Jonsson  2004      38.94        3:17.78   
                     
10  Elfsborg Lag 3 Yngre  2002  Simklubben Elfsborg            3:19.36   
  Elly Sjöberg  2005      49.79        49.79   
  Sally Olsson  2005      52.10        1:41.89   
  Agnes Wahlberg  2004      46.93        2:28.82   
  Thilda Häll  2005      50.54        3:19.36   
                     
11  SK Götene Damer [2002]  2002  Simklubben Götene            3:20.14   
  Alva Jern  2003      47.67        47.67   
  Lisa Andersson  2005      55.93        1:43.60   
  Älwa Ankarin  2005      1:36.54        3:20.14   
  Tove Öjersson  2005              3:20.14   
                     
Åsunden Damer Yngre 3  2002  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elfsborg Lag 1 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            1:55.69   
  Emelie Melin  2000      28.78        28.78   
  Michelle Berntsson  2000      27.92        56.70   
  Linnéa Fahlberg  1998      29.67        1:26.37   
  Emma Dubo  1999      29.32        1:55.69   
                     
Elfsborg Lag 2 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            1:57.04   
  Tilda Öman  2000      28.98        28.98   
  Alice Palmkvist  2000      27.93        56.91   
  Sofie Wirfalk  2000      29.21        1:26.12   
  Janka Deák  2000      30.92        1:57.04   
                     
Elfsborg Lag 3 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            2:12.25   
  Linea Holström  2000      32.97        32.97   
  Filippa Trollsfjord  2001      32.10        1:05.07   
  Astrid Svedberg  2001      34.03        1:39.10   
  Louise Johansson  1999      33.15        2:12.25   
                     
Falköping Damer [2001]  2001  Falköpings Simsällskap            2:12.71   
  Fanny Johansson  1999      31.10        31.10   
  Alma Winberg  2001      34.80        1:05.90   
  Moa Alsiö  2001      35.00        1:40.90   
  Camilla Ullberg  1997      31.81        2:12.71   
                     
S02 Damer Lag 1  1996  Simklubben S 02            2:13.61   
  Anna Lipatnikova  2000      34.31        34.31   
  Regina Borg Wermäng  1999      32.73        1:07.04   
  Matilda Wendt  1997      33.49        1:40.53   
  Elin Wendt  1999      33.08        2:13.61   
                     
Åsunden Damer Äldre  2001  Åsundens Simsällskap            2:13.90   
  Julia Larsson  1998      30.64        30.64   
  Linnea Sandin  1999      37.21        1:07.85   
  Amanda Wallgren  1999      34.38        1:42.23   
  Francesca Clark  2001      31.67        2:13.90   
                     
S02 Damer Lag 2  1998  Simklubben S 02            2:21.78   
  Anna Shafie  1999      35.00        35.00   
  Lena Shafie  2001      33.29        1:08.29   
  Sadaf Paktinat  2001      37.97        1:46.26   
  Negin Hashmati  2000      35.52        2:21.78   
                     
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S02 Herrar [2002] Lag 1  2002  Simklubben S 02            2:27.47   
  Maximus Murray  2003      36.22        36.22   
  Kevin Shen  2003      35.98        1:12.20   
  Gustav Forssell  2003      38.42        1:50.62   
  Daniel Clasén  2003      36.85        2:27.47   
                     
S02 Herrar [2002] Lag 2  2002  Simklubben S 02            2:51.41   
  Robin Nilsson  2002      41.79        41.79   
  Danier Majed  2003      40.96        1:22.75   
  Peter Cederqvist  2003      45.24        2:07.99   
  Jack Bränholm  2003      43.42        2:51.41   
                     
Elfsborg Lag 1 Yngre  2002  Simklubben Elfsborg            DSQ   
  Kevin Söderqvist  2004      54.94           
  Klas Sandgren  2002                 
  Tim Nageus  2005                 
  William Dahlqvist  2005      94        DSQ   
                     
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elfsborg Lag 1 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            1:54.94   
  Elliot Olsson  1999      26.61        26.61   
  Melker Olsson  2000      25.20        51.81   
  Jonathan Arvidsson  2000      31.78        1:23.59   
  Albin Svenneby  2001      31.35        1:54.94   
                     
Elfsborg Lag 2 Äldre  2001  Simklubben Elfsborg            1:55.69   
  Viktor Johansson  1999      27.77        27.77   
  Anes Cavka  1999      27.14        54.91   
  William Westerlund Holappa  1999      28.51        1:23.42   
  David Engström  2001      32.27        1:55.69   
                     
S02 Herrar Lag 1  1996  Simklubben S 02            2:03.16   
  Leo Vartoomian  2000      28.44        28.44   
  Karl Hallström  2000      30.37        58.81   
  Ivan Diep  2001      32.27        1:31.08   
  Gustav Karlsson  2000      32.08        2:03.16   
                     
S02 Herrar Lag 2  1998  Simklubben S 02            2:17.41   
  Simon Schariot  1998      35.11        35.11   
  Patrik Husepian  2001      34.43        1:09.54   
  Noah Jones  1997      32.71        1:42.25   
  Erik Lycke  1998      35.16        2:17.41   
                     
Falköping Herrar  2001  Falköpings Simsällskap            2:32.04   
  Viktor Johansson  1998      29.99        29.99   
  Oskar Sandgren  2001      39.06        1:09.05   
  Joel Myrqvist  2005      54.88        2:03.93   
  Simon Svedberg  2001      28.11        2:32.04   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Åsundens Simsällskap  Utskriftstid  19:22